Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
01.04.2011 05:10

Czy w naszych materiałach informacyjnych możemy podawać firmy w jakich pracowali nasi konsultanci?

Pytanie: Jesteśmy firmą szkoleniową. Do prowadzenia szkoleń angażujemy (w oparciu o umowy cywilnoprawne) osoby posiadające doświadczenie w konkretnych przedsiębiorstwach. Doświadczenie to wymieniamy w...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jesteśmy firmą szkoleniową. Do prowadzenia szkoleń angażujemy (w oparciu o umowy cywilnoprawne) osoby posiadające doświadczenie w konkretnych przedsiębiorstwach. Doświadczenie to wymieniamy w materiałach informacyjnych / reklamowych (podajemy: Pan X przez Y lat doświadczenie zdobywał w firmie A zajmując stanowiska ?? ). Informacje te są zawsze zgodne ze stanem faktycznym. Jedno z wymienionych przedsiębiorstw domaga się abyśmy zaprzestali posługiwania się jego firmą w naszych materiałach. Czy mają do tego prawo?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 4310 k.c.przedsiębiorca, którego prawo do firmy zostało zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz