Notowania

porady
08.07.2011 05:10

3-letni okres wypowiedzenia mieszkania lokatorskiego

Pytanie: W czerwcu 2008 roku wypowiedziałam umowę najmu lokalu mieszkalnego na podstawie art. 11 ust.5 Ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r z zachowaniem 3-letniego okresu wypowiedzenia, który minął z...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W czerwcu 2008 roku wypowiedziałam umowę najmu lokalu mieszkalnego na podstawie art. 11 ust.5 Ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r z zachowaniem 3-letniego okresu wypowiedzenia, który minął z dniem 30.06.2011 r.Wniosłam o opuszczenie i wydanie lokalu od dnia 01.07.2011 r oraz poinformowałam lokatorów, iż po tym terminie będą zobowiązani do uiszczania odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu.Okres wypowiedzenia minął, a lokatorzy w dalszym ciągu zajmują mieszkanie.Z jakim wyprzedzeniem powinnam przedstawić im nową stawkę czynszu (odszkodowanie) i na czym bazować naliczając go ?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 11 ust. 5 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego nie później niż na 3 lata naprzód, na koniec...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz