Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
23.09.2014 05:11

Przeniesienie decyzji o warunkach zabudowy

Pytanie: Kupuję działkę rolną od mojego przyjaciela. Jest ona w obrębie m.st. Warszawy w dzielnicy Wilanów, więc nie trzeba jej odralniać. Kolega ma warunki zabudowy tej działki na dom jednorodzinny w...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Kupuję działkę rolną od mojego przyjaciela. Jest ona w obrębie m.st. Warszawy w dzielnicy Wilanów, więc nie trzeba jej odralniać. Kolega ma warunki zabudowy tej działki na dom jednorodzinny w zabudowie zagrodowej; ma on niedaleko gospodarstwo rolne. Czy te warunki zabudowy można cesją przekazać na moją rzecz - ja jestem osobą fizyczną. Działka ma 3000 m2 i przylega do działki zabudowanej innym domem jednorodzinnym. Ja bym przyjął w całości te warunki i zbudowałbym tam dom. Czy można cesją przekazać warunki zabudowy działki w zabudowie zagrodowej z rolnika na osobę fizyczną - obok stoi już dom jednorodzinny?

Odpowiedź: Polskie prawo dopuszcza przeniesienie na inną osobę decyzji o warunkach zabudowy. Podstawą prawną takiego działania będzie art. 63 ust. 5 ustawy o planowaniu...

Tagi: porady, prawo, prawo budowlane
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz