Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
02.10.2007 00:00

Odległości w prawie budowlanym

Pytanie: Sąsiedni budynek jednorodzinny w moim przekonaniu nie ma zachowanej odległości od granic sąsiednich działek. Czy jeśli w pozwoleniu budowlanym jest określona odległość to dotyczy ona...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Sąsiedni budynek jednorodzinny w moim przekonaniu nie ma zachowanej odległości od granic sąsiednich działek. Czy jeśli w pozwoleniu budowlanym jest określona odległość to dotyczy ona odległości od ścian budynku? Czy balkony i okapy mogą "wisieć" nad przepisową odległością? Czy powołane w prawie budowlanym odległości między budynkiem a granicą sąsiedniej działki, dotyczą ścian budynku czy wszelkich części wystających z budynku, które winny się zamykać w pojęciu "budynek"?

Odpowiedź: Zgodnie z § 12 rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie...

Tagi: porady, prawo, prawo budowlane
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz