Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Palestynie. Wysłannik ONZ oskarżony przez władze o wspieranie Hamasu

0
Podziel się:

Wysłannik ONZ odpowiedzialny za proces pokojowy na Bliskim Wschodzie Robert Serry zaprzeczył dziś, że kiedykolwiek proponował swą pomoc dla radykalnego palestyńskiego ugrupowania

Zamieszki w Palestynie. Wysłannik ONZ oskarżony przez władze o wspieranie Hamasu
(Israel Defence Force)
bEKWdTzF

Specjalny wysłannik ONZ odpowiedzialny za proces pokojowy na Bliskim Wschodzie Robert Serry zaprzeczył dziś, że kiedykolwiek proponował swą pomoc dla radykalnego palestyńskiego ugrupowania Hamas. Wcześniej oskarżała go o to izraelska prasa.

Serry wyjaśnił w wydanym oświadczeniu, że został poproszony przez palestyńskiego premiera Ramiego Hamdallaha o pomoc w transferze funduszy pochodzących z Kataru. Pieniądze miały być przeznaczone na wypłaty wynagrodzeń dla byłych pracowników Hamasu, którzy stracili swoje stanowiska po utworzeniu, na początku czerwca, rządu jedności narodowej.

Specjalny wysłannik ONZ poinformował także, że o całej sprawie poinformował władze Izraela. Dodał jednocześnie, że nie udzieliłby pomocy bez wyraźnej zgody izraelskiego rządu.

bEKWdTzH

Wcześniej o wspieranie radykałów z Hamasu oskarżyła Serry'ego izraelska telewizja Channel 2. W rozmowie z agencją Associated Press anonimowy przedstawiciel władz Izraela poinformował, że rozważają one możliwość wydalenia wysłannika ONZ.

Izrael i Zachód uznają Hamas za organizację terrorystyczną i nie utrzymują z nim oficjalnych kontaktów. To palestyńskie ugrupowanie w przeszłości wielokrotnie nawoływało do zniszczenia państwa żydowskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Letni obóz dla młodzieży z karabinem w ręku Młodzież palestyńska bierze udział w ćwiczeniach wojskowych podczas letniego obozu zorganizowanego przez islamski ruch Hamas w mieście Gaza w Palestynie. Obozy wojskowe dla młodzieży i dzieci organizowane przez ugrupowania islamskie są głośno krytykowane przez organizacje pozarządowe a także przez ONZ, która przytacza konwencję o prawach dziecka. Jednocześnie podkreślana jest brutalizacja dzieci przez dorosłych, które wzrastając w środowisku wojny nie mają innych wzorców, są indoktrynowane i uczone zabijania.
ONZ oskarża Izrael o stosowanie apartheidu Specjalny sprawozdawca ONZ twierdzi, że Izrael stosuje systematyczną dyskryminację na podstawie kryteriów etnicznych.
Wojskowa akcja w Izraelu. Zaginęli chłopcy W trakcie poszukiwań przeszukano już około 1200 miejsc i aresztowano ponad 330 Palestyńczyków.
bEKWdTAi
prawo
wiadmości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)