Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
związki partnerskie
07.08.2012 09:44

Związki partnerskie. Temat wróci po wakacjach?

Józef Oleksy powiedział, że przyjęcie ustawy o związkach partnerskich jest niezbędne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Wiceprzewodniczący SLD, Józef Oleksy uważa, że jesienią Sejm powinien przyjąć ustawę o związkach partnerskich. Jego zdaniem propozycja SLD, którą nie chciał się zająć Sejm na lipcowym posiedzeniu, z kilkoma zmianami może wrócić pod obrady Izby po wakacjach. *

Józef Oleksy powiedział, że przyjęcie ustawy o związkach partnerskich jest niezbędne.

- _ Prace trwają i tam są brane pod uwagę także te wnioski, które nie są kolizyjne z istotą projektu SLD albo go poprawiają. Ja uważam, że ścieżka się znajdzie _ - powiedział Oleksy w Programie Trzecim Polskiego Radia.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JÓZEFA OLEKSEGO:

Pod koniec lipca Sejm zdecydował w głosowaniu, o niewprowadzaniu do porządku obrad projektów ustaw o związkach partnerskich autorstwa posłów Ruchu Palikota i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Oba projekty przewidywały możliwość zawarcia związku partnerskiego, nie tylko przez osoby hetero-, ale i homoseksualne. Związek zostałby sformalizowany po złożeniu oświadczenia przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrowersyjne ustawy w Sejmie. Jest termin Cztery projekty ustaw dotyczących związków partnerskich znajdą się w porządku przyszłego posiedzenia Sejmu.
Kryzys w Polsce? SLD szykuje coś ekstra Założenia nowego programu strategicznego przedstawił Józef Oleksy.
Związki partnerskie według PO. Jest decyzja Klub PO zajmie się projektem na pierwszym posiedzeniu Sejmu po wakacjach, czyli pod koniec sierpnia.
Tagi: związki partnerskie, józef oleksy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz