Notowania

handel dopalaczami
26.11.2010 07:41

Zmieniono prawo. A handel dopalaczami kwitnie

Nowa ustawa miała ograniczyć obrót tymi substancjami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ssuni/iStockphoto)

W wyniku zamknięcia sklepów z dopalaczami, handel tymi substancjami przeniósł się na czarny rynek. Jutro w życie wchodzi ustawa, która pozwoli ograniczyć obrót dopalaczami.

Psychoterapeuta Robert Rutkowski zajmujący się uzależnieniami mówi, że handel dopalaczami nie został zlikwidowany. Przeniósł się jedynie do szarej strefy, a przede wszystkim do internetu.

POSŁUCHAJ ROBERTA RUTKOWSKIEGO:

Policja jest jednak zadowolona z nowych przepisów. Komendant Główny Policji Andrzej Matejuk mówi, że dzięki nim walką z handlem dopalaczami mogą zajmować się już ci sami policjanci, którzy do tej pory ścigali handlarzy narkotyków.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA MATEJUKA:

Specjaliści są zdania, że dopalacze są często groźniejsze od zwykłych narkotyków. W wielu przypadkach nieznany jest ich skład i efekty działania. Psychoterapeuta Zbigniew Michalczyk mówi, że osoby stosujące dopalacze nie dość, że się od nich szybko uzależniają to skarżą się na zaburzenia psychiczne.

W tym tygodniu w internecie ruszyła kampania _ Dopalacze ryją banię _. Jest ona skierowana do młodzieży i uświadamia o skutkach zażywaniu dopalaczy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t112502.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sejm;zdecydowal;handel;dopalaczami;zakazany,95,0,688991.html) Sejm zdecydował: Handel dopalaczami zakazany Nawet milion złotych kary za jego łamanie. Posłowie przyjęli _ antydopalaczową _ ustawę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t112582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tylko;we;wrzesniu;na;dopalacze;wydano;blisko;240;mln;zl,10,0,687626.html) Tylko we wrześniu na dopalacze wydano blisko 240 mln zł Obroty jednego smartshopu sięgały w wakacje nawet miliona złotych miesięcznie. Jak oszacował Money.pl, właściciel takiego punktu zarabiał dziennie średnio 3 tysiące złotych. Właściciel stu sklepów z dopalaczami Dawid B., został wczoraj zatrzymany.
Tagi: handel dopalaczami, dopalacze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz