Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w kodeksie drogowym. Wyższe mandaty i koniec fotoradarów?

0
Podziel się:

Dla niektórych samorządów może to być spory problem, bo fotoradar często przynosi wielkie zyski dla gmin.

Zmiany w kodeksie drogowym. Wyższe mandaty i koniec fotoradarów?
(Leonid Andronov/wikimedia (CC BY 3.0))

Coraz głośniej komentuje się przygotowany przez posłów Platformy Obywatelskiej projekt nowelizacji ustawy _ Prawo o ruchu drogowym _. Jeżeli Sejm przyjmie te propozycje, na naszych drogach zajdą duże zmiany. Przede wszystkim strażnicy miejscy nie będą już wystawiać na drogi fotoradarów, bo ten przywilej zostanie zarezerwowany dla Inspekcji Transportu Drogowego i policji.

Dla niektórych samorządów może to być spory problem, bo fotoradar często przynosi wielkie zyski dla gmin. Wysokość mandatu za przekroczenie prędkości będzie zależeć od aktualnej średniej pensji wyliczonej przez Główny Urząd Statystyczny.

Oznacza to, że co roku kary będą coraz wyższe. Kierowca, który przekroczy prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę otrzyma mandat w wysokości 750 złotych a nie - tak jak obecnie - 400-500 złotych.

Dodatkowo mandaty z fotoradarów mają być traktowane jako kara administracyjna, a nie jako wykroczenie. Jeżeli zmiany wejdą w życie, to kierowca nie otrzyma już punktów karnych za przekroczenie prędkości zarejestrowane przez fotoradar, tylko będzie musiał zapłacić grzywnę.

Czytaj więcej w Money.pl
Burmistrz miasta anulował 100 tys. mandatów Włoska prasa poinformowała dzisiaj, że w Padwie padł rekord - w ciągu dwóch miesięcy osiem fotoradarów ustawionych na obwodnicy zarejestrowało 112 421 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.
Rosyjscy oszuści udają polską drogówkę Wysyłają swoim rodakom z Kaliningradu, mandaty za przekroczenia prędkości w Polsce.
Posłowie nie unikną już fotoradarów Ograniczenie immunitetu wydaje się przesądzone. Pozwoli na karanie mandatami z fotorejestratorów parlamentarzystów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)