Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afganistan
10.11.2014 08:53

Zmachy w Afganistanie. Polują na policjantów

Według szacunków afgańskiego ministerstwa obrony w zeszłym roku zginęło ponad 4,4 tys. żołnierzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Co najmniej 10 afgańskich policjantów zginęło w dwóch zamachach na wschodzie kraju - poinformowały władze. Wczoraj w samobójczym ataku talibów w Kabulu śmierć poniósł policjant, a co najmniej sześć osób zostało rannych.

Dziś trzech policjantów zginęło w wybuchu bomby w prowincji Nangarhar, na wschodzie kraju. Ładunek wybuchowy był umieszczony w motocyklu i eksplodował w pobliżu pojazdu, którym jechali policjanci.

Siedmiu policjantów poniosło śmierć w mieście Pul-i Alam, które jest stolicą prowincji Logar, także na wschodzie. Zamachowiec samobójca wysadził się w lokalnej siedzibie policji. Według rzecznika władz prowincji napastnik był ubrany w mundur policyjny. Agencja AP pisze, ze do ataku przyznali się talibowie.

Zamach ten przypomniał niedzielny atak w Kabulu, do którego doszło w siedzibie stołecznej policji, jednym z najbardziej strzeżonych miejsc stolicy Afganistanu.

Talibowie zwiększyli liczbę dokonywanych ataków na afgańską armię i policję, aby podkopać autorytet wspieranego przez Zachód rządu i osłabić siły afgańskie, w czasie gdy większość zagranicznych oddziałów przygotowuje się do wycofania się z kraju z końcem roku.

Według szacunków afgańskiego ministerstwa obrony w zeszłym roku zginęło ponad 4,4 tys. żołnierzy.

Władze afgańskie podpisały z USA dwustronne porozumienie w sprawie bezpieczeństwa oraz osobne porozumienie z NATO. Dzięki nim w kraju po 2014 r. pozostanie ponad 10 tys. zagranicznych żołnierzy, którzy będą szkolić siły afgańskie i im doradzać.

Czytaj więcej w Money.pl
Pod Kabulem płonie 400 cystern. To talibowie Samochody zajęły się ogniem po ostrzale rakietowym - podał przedstawiciel sił bezpieczeństwa, cytowany przez agencję AP. Do ataku przyznali się talibowie.
Trzech zamachowców zaatakowało NATO Wszyscy napastnicy zginęli, jednak udało im się zniszczyć 37 cystern - poinformowały lokalne władze i policja.
Rozbił się śmigłowiec sił NATO. Są ofiary Do zdarzenia doszło w południowym Afganistanie. Zginęło pięć osób. Przyczyna katastrofy nie jest na razie znana.
Polskie wojska w Afganistanie. Do kiedy? Prezydent Bronisław Komorowski podpisał postanowienie o przedłużeniu do końca roku okresu użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie - podało dzisiaj BBN.
Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz