Notowania

immunitet
08.07.2008 11:57

Ziobro: Sam zrzeknę się immunitetu

Jeśli prokuratura postawi mu zarzuty, poseł PiS zrezygnuje z ochrony prawnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zbigniew Ziobrozapowiedział, że jeśli prokuratura zdecyduje się postawić mu zarzuty, to sam zrzeknie się immunitetu poselskiego. Polityk PiS-u zaznaczył, że nie da satysfakcji posłom PO, by głosowali nad pozbawieniem go immunitetu.

Były minister sprawiedliwości podkreśla, że nie ma zamiaru ukrywać się za immunitetem. Tłumaczy jednak, że chce najpierw doprowadzić do debaty nad wnioskiem o pozbawienie go immunitetu, a dopiero przed głosowaniem ogłosi, że zrzeka się ochrony prawnej. Zbigniew Ziobro tłumaczy, że gdyby zrobił to wcześniej, to sejmowa debata nie mogłaby nie dojść do skutku.

Wniosek o uchylenie immunitetu Zbigniewa Ziobry trafił wczoraj do Ministerstwa Sprawiedliwości. JeśliZbigniew Ćwiąkalskizaopiniuje go pozytywnie, to trafi do marszałka Sejmu. Jeśli minister sprawiedliwości uzna go za niepełny lub niewystarczający, odeśle go z powrotem do prokuratury w Płocku, która prowadzi postępowanie w sprawie domniemanego ujawnienia tajemnicy państwowej przez Zbigniewa Ziobrę.

Według prokuratury w okresie, gdy pełnił funkcję ministra sprawiedliwości, dostarczył prezesowi Prawa i Sprawiedliwości akta śledztwa w sprawie mafii paliwowej. Opozycja twierdzi, żeJarosław Kaczyńskinie pełnił wówczas żadnych funkcji publicznych. PiS przypomina jednak, że zasiadał on wówczas w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i miał prawo zapoznać się z dokumentami.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Ziobro boi się ograniczenia demokracji ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;boi;sie;ograniczenia;demokracji,23,0,346391.html )
* [ "Mściwość odbiera rozum Ćwiąkalskiemu i Tuskowi" ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/msciwosc;odbiera;rozum;cwiakalskiemu;i;tuskowi,169,0,341673.html )
Tagi: immunitet, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz