Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zbigniew Boniek prezesem PZPN. Politycy chwalą wybór

0
Podziel się:

Wybór nowego szefa piłkarskiej centrali wywołał lawinę komentarzy.

Zbigniew Boniek prezesem PZPN. Politycy chwalą wybór
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Nadzieja na zmianę, poprawę wizerunku PZPN, _ nowe otwarcie _, szansa na reformę piłkarskiego związku, duża ulga, radość - w ten sposób politycy oceniają wybór Zbigniewa Bońska na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- _ Cieszy, że Bydgoszczanin wygrał wybory na szefa PZPN. Panie Zbyszku, oby polscy piłkarze zaczęli wygrywać tak jak Pan _ - napisał na Twitterze szef MSZ Radosław Sikorski.

Przewodniczący sejmowej komisji sportu Ireneusz Raś (PO) stwierdził, że wybór Bońka, to wielka zmiana i duża nadzieja dla polskiej piłki. Jak zauważył, jeszcze parę miesięcy temu, taka zmiana wydawała się niemożliwa. - _ Boniek, to nowe nadzieje, zmiany, szansa na poprawę wizerunku PZPN, ale są też duże oczekiwania _ - zaznaczył.

_ - Boniek ma wielki kapitał, wielkie oczekiwania kibiców, mam nadzieję, że uda mu się wprowadzić zmiany w PZPN _ - podkreślił Raś.

Z wyboru Bońka cieszy się poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. - _ Na szczęście nie wygrał stary beton, tylko Boniek, który daje nadzieję na zamiany. A po drugie, to mój krajan z Bydgoszczy _ - zauważył Kłopotek. Jak dodał, Boniek był wielkim piłkarzem i ma szansę być dobrym szefem PZPN. - _ To duża ulga _ - zaznaczył.

Również według Jarosława Zielińskiego (PiS) wybór Bońka na prezesa PZPN, to szansa dla polskiej piłki. - _ Na pewno jest szansa na postęp, przynajmniej nie będzie aż tak źle, jak poprzednio _ - ocenił.

_ - Boniek nie może uzależnić się od leśnych dziadków z PZPN, od betonu, nie może im ulec - bo wtedy nie będzie szansy na żadne zmiany w piłkarskim związku, to będzie powtórka tego co było, chociaż w bardziej cywilizowanym wydaniu _ - podkreślił polityk PiS.

Zdaniem Tomasza Garbowskiego (SLD), wybór Bońka, to nowe otwarcie, które daje szansę na lepszą przyszłość dla piłki nożnej w Polsce. - _ Gratuluję panu Bońkowi wygranej, ciężka praca przed nim, aby wyprowadzić polską piłkę na tory, na jakich była w latach 70. i 80. Po piłkarzu mamy kolejnego piłkarza znanego na całym świecie, to dobrze _ - ocenił.

_ - Apeluję do wszystkich osób dobrej woli, ludzi kochających piłkę nożną o pomoc dla nowego prezesa, bo on sam nie odnowi polskiej piłki. Nasze środowisko będzie na pewno wspierało nowego prezesa i PZPN, żeby polska piłka wróciła do elity _ - zapewnił polityk Sojuszu.

Według europosła Jacka Kurskiego (Solidarna Polska), delegaci - wybierając Bońka - dokonali jedynego rozsądnego w tej chwili wyboru. - _ Boniek daje pewną nadzieję, to człowiek bardziej z zewnątrz, ma markę na Zachodzie, jest kompetentny, wierzę, że naprawdę chce zmian. I co jest fundamentalne: ma osobiste, przyjacielskie relacje z szefem UEFA (Michelem Platinim) _ - zaznaczył.

_ - Pytanie tylko, czy starczy mu determinacji, czy nie wsiąknie w to bagno PZPN-owskie, ja daję mu kredyt zaufania _ - zadeklarował Kurski.

Boniek został dziś prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wyboru delegaci na zjazd w Warszawie dokonali w drugiej turze, w której słynny przed laty piłkarz otrzymał 61 głosów. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Latę, który nie startował. W drugiej turze Boniek pokonał prezesa Łódzkiego ZPN Edwarda Potoka - 27 głosów, innego znanego przed laty piłkarza, a obecnie posła Romana Koseckiego - 15 i byłego sekretarza generalnego PZPN Zdzisława Kręcinę - 12.

Czytaj więcej w Money.pl
Znamy następcę Grzegorza Laty. Głosowanie było krótkie Delegaci na zjazd Polskiego Związku Piłki Nożnej wybrali nowego prezesa organizacji.
Pięciu walczy o PZPN. Tusk: Nauczyłem się... Szef rządu nie ma zaufania do działaczy piłkarskiej centrali.
Polityk PiS ma pomysł na rewolucję w PZPN Eurodeputowany Ryszard Czarnecki, zaproponował, by szefa związku wybierali kibice.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)