Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatonięcie promu w Bangladeszu. Co najmniej 12 ofiar śmiertelnych

0
Podziel się:

Policja poinformowała, że około 40 osobom udało się dopłynąć do brzegu. Według przedstawiciela lokalnych władz bilans ofiar najpewniej wzrośnie.

Zatonięcie promu w Bangladeszu. Co najmniej 12 ofiar śmiertelnych
(PAP/EPA)
bELaaHLp

Co najmniej 12 osób zginęło wskutek zatonięcia promu z około 200 osobami na pokładzie na rzece Meghna koło Dhaki, stolicy Bangladeszu. Według nurków biorących udział w akcji ratunkowej we wraku jest kilkadziesiąt ciał.

Policja poinformowała, że około 40 osobom udało się dopłynąć do brzegu. Według przedstawiciela lokalnych władz bilans ofiar najpewniej wzrośnie. Nie wiadomo też, ile dokładnie osób odbywało rejs.

Do przewrócenia się, a następnie zatonięcia promu M.V.Miraj-4 doszło przy silnym wietrze i ulewie na wysokości Rasulpur w okręgu Munshiganj, 27 km od Dhaki. Jednostka płynęła ze stolicy na południe, do okręgu Shariatpur. Większość pasażerów stanowili robotnicy i studenci wracający do domu na weekend.

bELaaHLr

Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną katastrofy. Jednostka ratunkowa, którą wysłano na miejsce tragedii ze stolicy, dotarła tam po trzech godzinach od wywrócenia się promu. Meghna to wschodnie ramię delty Gangesu i Brahmaputry.

W Bangladeszu często dochodzi do wypadków łodzi pasażerskich w związku z ich przeładowaniem albo niedoświadczeniem lub zaniedbaniami załogi.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa promu w Korei. Kolejni oskarżeni Prokuratura prowadzi śledztwo mające ustalić okoliczności tragedii, w której poniosło śmierć ponad 280 osób, w większości uczniów szkoły średniej, uczestników wycieczki.
Kapitan promu oskarżony ws. wypadku W maju 2012 r. prom zahaczył i przewrócił suwnicę, ta uszkodziła kolejną; straty oceniono na około 25 mln złotych.
Kapitan statku Concordia wraca na pokład Powrót kapitana na miejsce katastrofy śledził tłum dziennikarzy i fotoreporterów. Schettino z trudem przedzierał się wśród nich na nabrzeżu zarówno w drodze na pokład, jak i po powrocie na ląd.
bELaaHLS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)