Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zastrzelili policjanta ochraniającego kościół

0
Podziel się:

Do ataku na funkcjonariuszy policji doszło w kilka godzin po zamachu na wysokiego przedstawiciele egipskiego MSW.

Zastrzelili policjanta ochraniającego kościół
(PAP/EPA)

Nieznani sprawcy ostrzelali z samochodu policjantów pod kościołem w Kairze; jeden funkcjonariusz zmarł, a dwie osoby zostały ranne - podały egipskie źródła bezpieczeństwa.

Z trzech niezidentyfikowanych napastników, którzy ostrzelali policjantów z broni automatycznej, jednego aresztowano, a dwaj uciekli na piechotę. Do ataku na funkcjonariuszy policji skierowanych do ochrony kościoła doszło w kilka godzin po zamachu na wysokiego przedstawiciele egipskiego MSW.

Zastrzelony przed swoim domem w Kairze przez uzbrojonych napastników został generał Mohammed Said, szef biura technicznego w ministerstwie spraw wewnętrznych Egiptu. Doradzał on ministrowi spraw wewnętrznych Mohammedowi Ibrahimowi, który w ubiegłym roku był celem nieudanego ataku terrorystycznego w egipskiej stolicy.

Od obalenia przez armię w lipcu 2013 roku islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego w Egipcie islamscy bojownicy coraz częściej dokonują zamachów bombowych i innych ataków wymierzonych w siły bezpieczeństwa.

Do wtorkowych ataków doszło dzień po udzieleniu przez naczelne dowództwo egipskiej armii swemu szefowi, marszałkowi Abd el-Fatahowi es-Sisiemu, mandatu do kandydowania w wyborach prezydenckich. Sisi stał na czele wojskowego zamachu stanu z lipca ub.r.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamieszki w Egipcie. Kolejne ofiary Dwóch demonstrantów zginęło, gdy zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego starli się z egipską policją w czasie islamistycznych demonstracji.
Nowa konsytucja w Egipcie? Dziś referendum - _ Ta konstytucja to krok na drodze do przyszłości Egiptu. To nie konstytucja, ale Egipt jest naszym wspólnym obowiązkiem _ - mówił generał Abdel Fatah al-Sisi.
Bractwo Muzułmańskie z siedzibą...w Londynie _ Czekamy na moment, kiedy po odtworzeniu naszej demokracji, zwycięstwie nad dyktaturą i represjami, te wartości powrócą do Egiptu _ - mówią islamiści.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)