Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Turcji. Policja użyła gazu przeciwko demonstrantom

0
Podziel się:

Kilkaset osób zgromadziło się na ulicach prowadzących do Placu Taksim w Stambule. Manifestanci domagali się dymisji rządu. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, aby rozproszyć tłum.

Zamieszki w Turcji. Policja użyła gazu przeciwko demonstrantom
(PAP/EPA)

Turecka policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych przeciwko osobom manifestującym w Stambule i Ankarze dla uczczenia rocznicy największych od dziesięcioleci antyrządowych demonstracji.

Kilkaset osób zgromadziło się na ulicach prowadzących do Placu Taksim w Stambule. Manifestanci domagali się dymisji rządu. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, aby rozproszyć tłum. Wcześniej, aby zapobiec demonstracjom, policja zablokowała ulice wiodące do placu. Zamknięto też tę część miasta dla transportu publicznego.

Manifestacja odbyła się również w Ankarze. Uczestniczyło w niej około tysiąca osób. Tam także policja użyła gazu i armatek wodnych, aby rozproszyć demonstrantów.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/68/m202308.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/protesty;w;turcji;erdogan;ostrzega;przed;udzialem;w;antyrzadowych;manifestacjach,194,0,1552322.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Premier ostrzega: Z dala od placu Taksim W rocznicę antyrządowych protestów, media szacują, że w Stambule jest około 25 tys. policjantów i do 50 armatek wodnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/m77898.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/blokada;youtuba;w;turcji;byla;nielegalna;-;uznal;trybunal;konstytucyjny,169,0,1550249.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Blokada YouTuba w Turcji była nielegalna Dostęp tureckich internautów do YouTube i Twittera został zablokowany przed wyborami komunalnymi pod koniec marca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/m288303.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/blokada;twittera;w;turcji;spor;zostanie;rozwiazany,125,0,1501053.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Twitter zgodzi się na żądania tureckich władz? Twitter musi ustanowić swego przedstawiciela prawnego w Turcji i zgodzić się na blokowanie niektórych kont indywidualnych, jeśli chce rozwiązać problem, który sprawił, iż turecki rząd zablokował dostęp do tego serwisu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)