Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty w hongkongu
27.11.2014 10:51

Zamieszki w Honkgongu. 100 aresztowanych

W nocy doszło do starć między uczestnikami protestów a policją, która użyła pałek i gazów łzawiących.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alex Leung / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

Zamieszki na ulicach Hongkongu po aresztowaniu liderów prodemokratycznych protestów. Wczoraj policja zlikwidowała obozowisko demonstrantów w dzielnicy Mong Kok.

W nocy doszło do starć między uczestnikami protestów a policją, która użyła pałek i gazów łzawiących.

Podczas likwidacji obozowiska na Mong Kok policja aresztowała ponad 100 osób, które stawiały opór. Pośród nich - jednego z liderów protestów Joshuę Wonga. Sąd zgodził się dziś, aby opuścił on areszt.

Warunkiem jego uwolnienia, do czasu procesu w połowie stycznia jest jednak zakaz przebywania w dzielnicy Mong Kok. W nocy grupa studentów ponownie chciała zablokować tam ulice.

Podczas starć z policją kilka osób zostało rannych. Protest wciąż trwa w dzielnicy Admiralty, blisko siedziby lokalnych władz. Protestujący żądają przeprowadzenia w Hongkongu wolnych i demokratycznych wyborów w 2017 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja rozbiera barykady w Hongkongu Szef chińskiej administracji miasta podkreśla, że blokada ulic nie może trwać w nieskończoność, a władze zastrzegają sobie prawo użycia minimalnej siły dla jej usunięcia.
Coraz mniej protestujących w Hongkongu W zeszłym tygodniu przed siedzibą lokalnych władz zebrało się kilkadziesiąt tysięcy osób. Dziś przed wejściem do budynków rządowych demonstrowało niewiele ponad 100.
Protesty w Hongkongu eskalują. To była chińska mafia? Demonstranci oskarżają przeciwników o wynajmowanie przestępców do rozpędzenia tłumów.
Tagi: protesty w hongkongu, hongkong, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz