Notowania

meldunek
08.01.2009 07:37

Zameldujemy się przez internet

Od 2011 roku zarejestrowania pobytu nie będzie też trzeba zgłaszać do urzędu skarbowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Paczos)

Zamiast obowiązku meldunkowego wprowadzimy uproszczone formalności; zarejestrowania pobytu będzie można dokonać drogą elektroniczną - mówi w wywiadzie dla _ Gazety Prawnej _ wiceminister SWiA Witold Drożdż.

Podkreśla, że przy rejestracji nie trzeba się będzie legitymować prawem do lokalu, a także wyrejestrować z poprzedniego miejsca zamieszkania.

Dziennik przypomina, że teraz o zmianie miejsca zameldowania trzeba powiadomić także urząd skarbowy, ZUS i wojskową komendę uzupełnień. Po zmianie przepisów takich obowiązków już nie będzie - zapewnia wiceminister. Dodaje, że w 2011 r. zniknie rejonizacja, bo urzędnicy uzyskają dostęp do bazy PESEL. Dzięki temu wiele spraw obywatel będzie mógł załatwić w dowolnym urzędzie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Koniec obowiązku meldunkowego już w przyszłym roku ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koniec;obowiazku;meldunkowego;juz;w;przyszlym;roku,97,0,338529.html )
* [ Obowiązek meldunkowy - kosztowny absurd ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/obowiazek;meldunkowy;-;kosztowny;absurd,180,0,329908.html )
* [ Możesz zameldować się w "altance" ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mozesz;zameldowac;sie;w;altance,14,0,235534.html )
* [ Milion warszawiaków nie ma meldunku ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/milion;warszawian;nie;ma;meldunku,147,0,266643.html )
* [ Nowe dowody - urzędnicy będą wiedzieć wszystko ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/ulga;meldunkowa;-;jak;z;niej;skorzystac,164,0,323748.html )
* [ Pracujący za granicą nie wymieniają dowodów ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/pracujacy;za;granica;nie;wymieniaja;dowodow,27,0,306203.html )
* [ Budżet zarabia miliony na wydawaniu dowodów ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/budzet;zarabia;miliony;na;wydawaniu;dowodow,11,0,261387.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Drożdż mówi też o stopniowym wprowadzaniu nowych dowodów osobistych, w których informacja o adresie będzie umieszczona tylko w warstwie elektronicznej. Nowe dowody będą wydawane sukcesywnie osobom, które kończą 18 lat, wymieniają dowód w związku ze zmianą danych lub wygaśnięciem jego 10-letniego terminu ważności.

Tagi: meldunek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz