Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
meldunek
08.01.2009 07:37

Zameldujemy się przez internet

Od 2011 roku zarejestrowania pobytu nie będzie też trzeba zgłaszać do urzędu skarbowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Paczos)

Zamiast obowiązku meldunkowego wprowadzimy uproszczone formalności; zarejestrowania pobytu będzie można dokonać drogą elektroniczną - mówi w wywiadzie dla _ Gazety Prawnej _ wiceminister SWiA Witold Drożdż.

Podkreśla, że przy rejestracji nie trzeba się będzie legitymować prawem do lokalu, a także wyrejestrować z poprzedniego miejsca zamieszkania.

Dziennik przypomina, że teraz o zmianie miejsca zameldowania trzeba powiadomić także urząd skarbowy, ZUS i wojskową komendę uzupełnień. Po zmianie przepisów takich obowiązków już nie będzie - zapewnia wiceminister. Dodaje, że w 2011 r. zniknie rejonizacja, bo urzędnicy uzyskają dostęp do bazy PESEL. Dzięki temu wiele spraw obywatel będzie mógł załatwić w dowolnym urzędzie.

ZOBACZ TAKŻE:

Drożdż mówi też o stopniowym wprowadzaniu nowych dowodów osobistych, w których informacja o adresie będzie umieszczona tylko w warstwie elektronicznej. Nowe dowody będą wydawane sukcesywnie osobom, które kończą 18 lat, wymieniają dowód w związku ze zmianą danych lub wygaśnięciem jego 10-letniego terminu ważności.

Tagi: meldunek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz