Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamachy w Afganistanie. Talibowie organizują zamachy samobójcze

0
Podziel się:

Do ataku doszło dzień po podpisaniu przez afgańskie władze ze Stanami Zjednoczonymi dwustronnego paktu o bezpieczeństwie.

Zamachy w Afganistanie. Talibowie organizują zamachy samobójcze
(PAP/EPA)

Co najmniej sześć osób zginęło, a piętnaście zostało rannych dziś rano w dwóch zamachach samobójczych w stolicy Afganistanu Kabulu - poinformowała afgańska policja, zastrzegając że jest to wstępny bilans ofiar. Do ataku przyznali się talibowie.

_ - Miały miejsce dwa ataki samobójcze wymierzone w autobus przewożący żołnierzy _ - powiedział AFP szef kabulskiej policji generał Farid Afzali.

Talibowie, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za zamach, twierdzą że zginęło w nim 20 osób.

Do ataku doszło dzień po podpisaniu przez afgańskie władze ze Stanami Zjednoczonymi dwustronnego paktu o bezpieczeństwie, który umożliwia pozostawienie w Afganistanie po roku 2014 niewielkiego kontyngentu wojsk amerykańskich. Podpisanie tego porozumienia wielokrotnie odraczano.

Talibowie, którzy walczą z siłami międzynarodowymi w Afganistanie i rządem w Kabulu i już wcześnie krytykowali pakt z USA, powtórzyli to samo we wtorek, uznając porozumienie za _ złowróżbny _ spisek USA w celu kontrolowania Afganistanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybuch bomby zabił trzech Amerykanów Do ataku w komunikacie rozesłanym do mediów przyznali się talibowie.
Setki talibów walczą w pobliżu Kabulu Tego lata talibowie przeprowadzali coraz bardziej intensywne ataki w kilku prowincjach, w które często zaangażowane były setki bojowników.
Zamachowiec zastrzelił siedmiu policjantów Zamachowiec przebrany w mundur policjanta ostrzelał funkcjonariuszy stacjonujących w punkcie kontrolnym na południu Afganistanu, zabijając siedmiu z nich.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)