Notowania

turcja
08.01.2015 06:00

Zamach w Paryżu. Turcja potępia atak i ostrzega przed islamofobią

Władze tego kraju ubolewają z powodu wzrostu rasizmu, ksenofobii i islamofobii w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Allan Henderson/CC/Flickr)

Islamistyczny turecki rząd stanowczo potępił środowy atak na siedzibę tygodnika satyrycznego Charlie Hebdo w centrum Paryża, w którym zginęło dwanaście osób. Władze w Ankarze ostrzegły jednocześnie przed niebezpieczeństwem islamofobii.

_ - Stanowczo potępiamy terroryzm. Jesteśmy przeciwni każdej formie terroryzmu, niezależnie od tego, skąd pochodzą sprawcy i jakie są motywy ich działania _ - powiedział minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu.

Zapewnił on, że nie ma związku pomiędzy islamem, który nazwał _ religią pokoju _, a przemocą. _ Nieodpowiednie jest kojarzenie islamu z terroryzmem. Także wyznawcy innych religii dokonują aktów terroru _ - podkreślił szef tureckiej dyplomacji.

Podobnie jak prezydent Recep Tayyip Erdogan, Cavusoglu ubolewał z powodu wzrostu _ rasizmu, ksenofobii i islamofobii _ w Europie. Wezwał do zwalczania tych zjawisk.

W zamachu na francuski tygodnik, który publikował satyryczne wizerunki Mahometa, zginęło 12 osób, w tym znani rysownicy. Według świadków dwaj napastnicy krzyczeli: _ Pomściliśmy proroka _.

Czytaj więcej w Money.pl
Kapiel w lodowatej wodzie to chrześcijańska tradycja Uczestnicy rytuału nurkują, bo wierzą, że kąpiel nie tylko oczyści ciało i duszę, ale i przyniesie szczęście i zdrowie dla całej rodziny.
Przyznali się do zamachu. To nie pierwszy raz Ta sama grupa przyznała się do zamachu w ubiegłym tygodniu.
130 km ogrodzenia na granicy. Gdzie stanie? Według ministra wzdłuż 274-kilometrowej granicy między Bułgarią i Turcją, gdzie latem ub.r. powstało 30-kilometrowe ogrodzenie z drutu kolczastego, należy dobudować dalszych 131 kilometrów.
Tagi: turcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz