Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamach w Paryżu. Niemiecka prasa komentuje: To ostrzeżenie dla Francji

0
Podziel się:

Komentator Sueddeutsche Zeitung ostrzega, że zamach w Paryżu może wpędzić francuskie społeczeństwo w głęboki kryzys

Zamach w Paryżu. Niemiecka prasa komentuje: To ostrzeżenie dla Francji
(PAP/EPA)

Po zamachu w Paryżu komentatorzy w niemieckich gazetach piszą o znaku ostrzegawczym dla Francji. Podkreślają, że wolna prasa nie może dać się zastraszyć. Na znak solidarności z redakcją Charlie Hebdo niektóre niemieckie gazety wydrukowały dziś karykatury Mahometa.

Komentator _ Sueddeutsche Zeitung _ ostrzega, że zamach w Paryżu może wpędzić francuskie społeczeństwo w głęboki kryzys. Nieufność do muzułmanów będzie jeszcze większa. Sytuację pogarsza do tego kryzys gospodarczy we Francji.

Komentator _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _ pisze, że wczorajszy zamach dotknął niewielką francuską gazetę, ale wymierzony był w całą wolną prasę. Więcej, był wypowiedzeniem wojny całemu wolnemu światu. Ale - jak czytamy - nie można pozwolić na to, aby ludzie z karabinami decydowali o tym co wolno mówić, pisać, myśleć i rysować. Byłby to koniec wolnego i otwartego społeczeństwa. Prasa nie może dać się zastraszyć - pisze komentator _ Frankfurter Allgemeine _.

Czytaj więcej w Money.pl
Trwa obława na morderców z Paryża. Są kolejne ofiary Najmłodszy z domniemanych sprawców masakry w redakcji _ Charlie Hebdo _, oddał się w ręce policji. Doszło do zamachów na meczety.
"Satyra może dotyczyć religii" _ - Jestem solidarny z Charlie Hebdo, tak jak powinnyśmy wszyscy być solidarni w obronie sztuki satyry, która zawsze była bronią wolności przeciwko tyranii, nieuczciwości i głupocie. _
Czterech znanych rysowników celem ataku Prezydent Francois Hollande nie ma wątpliwości, że sprawcy zamachu terrorystycznego na redakcję Charlie Hebdo zostaną ujęci.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)