Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Kuwejcie. Dżihadyści opublikowali pośmiertne nagranie zamachowca

0
Podziel się:

Zamachowiec IS zabił 27 osób w samobójczym ataku bombowym na meczet w Kuwejcie.

Zamach w Kuwejcie. Dżihadyści opublikowali pośmiertne nagranie zamachowca
(PAP/EPA)
bEJupTcl

Dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego (IS) opublikowali w sieci pośmiertne oświadczenie zamachowca, który w ub. piątek zabił 27 osób w samobójczym ataku bombowym na meczet w Kuwejcie.

Oświadczenie, które składa się głównie z wersetów z Koranu, rozpowszechniono za pośrednictwem mediów społecznościowych wykorzystywanych przez Państwo Islamskie.

Zamachowiec, który według władz Kuwejtu nazywał się Fahd Suliman Abdul-Muhsen i był Saudyjczykiem, krytykował szyitów zarzucając im, że obrażają islam.

bEJupTcn

Zapowiadał, że mogą spodziewać się "odwetu". Dotychczas nie udało się potwierdzić autentyczności nagrania.

Czytaj więcej w Money.pl
Seria zamachów w Tunezji, Kuwejcie i Francji Kolejny atak to cios dla branży turystycznej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych sprawdza, czy wśród ofiar nie ma Polaków.
Opozycjonista obraził emira. Ile posiedzi? Opozycjonista został ukarany za słowa: _ Nie pozwolimy waszej wysokości zepchnąć kraju w otchłań autokracji _.
Nie żyje jeden z przywódzców IS w Syrii Jeden z dowódców samozwańczych sił policyjnych Państwa Islamskiego (IS) w Syrii został znaleziony martwy w graniczącej z Irakiem prowincji Deir al-Zor.
bEJupTcO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)