Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamach bombowy. Greckie służby powstrzymały terrorystę

0
Podziel się:

Zatrzymano jedną osobę, której tożsamości nie ujawniono. Podejrzany nie chce współpracować z policją.

Zamach bombowy. Greckie służby powstrzymały terrorystę
(MPD01605/CC/Flickr)

Grecka policja udaremniła zaplanowany na sobotę zamach na siedzibę rządzącej partii Nowa Demokracja - poinformował minister ds. porządku publicznego i obrony cywilnej Wasilis Kikilias.

Podczas policyjnej operacji w Atenach znaleziono też dokumenty, z których wynika, że zamachowiec chciał zabić kilku znanych biznesmenów, w tym dwóch armatorów oraz szefa stowarzyszenia greckich przemysłowców i klubu piłkarskiego Olympiakos.

Zatrzymano jedną osobę, której tożsamości nie ujawniono. Podejrzany nie chce współpracować z policją. W sobotę, na kiedy planowano zamach, w siedzibie Nowej Demokracji ma się odbyć uroczystość z okazji 40. rocznicy założenia partii.

Policja poinformowała, że operacja w Atenach, w ramach której odkryto plany zamachu, została podjęta w związku z aresztowaniem w lipcu skazanego członka skrajnie lewackiej organizacji terrorystycznej Walka Rewolucyjna Nikosa Maziotisa.

Również w czwartek policja znalazła i rozbroiła ładunek wybuchowy, który podłożono w siedzibie ateńskiej giełdy. Nie wiadomo na razie, czy wydarzenia te są w jakiś sposób powiązane.

Czytaj więcej w Money.pl
Kryzys polityczny w Grecji. Będą wcześniejsze wybory? Radykalna lewica domaga się renegocjacji warunków, na jakich Grecja otrzymała pomoc od strefy euro.
Zamachy w stolicy. Nie żyje sześć osób Do ataku doszło dzień po podpisaniu przez afgańskie władze ze Stanami Zjednoczonymi dwustronnego paktu o bezpieczeństwie.
Szokujący spisek. Planowali zamach w Paryżu Sprawozdanie z irackiej operacji wywiadowczej przedstawił premier Hajder al-Abadiraju.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)