Notowania

zakaz zakrywania twarzy
12.11.2014 12:08

Zakaz zakrywania twarzy. Prezydent ponagla parlament

Od prezydenckiej inicjatywy minął prawie rok. Tymczasem projekt utknął w sejmowych komisjach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Patryk Ptak/REPORTER)

Bronisław Komorowski chce, by Sejm i Senat przyspieszyły prace nad jego projektem ustawy dotyczącym zakazu zakrywania twarzy podczas manifestacji. Dziś wysłał w tej sprawie list do marszałków Sejmu i Senatu.

Podczas konferencji w Bydgoszczy przypomniał, że od prezydenckiej inicjatywy minął prawie rok. Tymczasem projekt utknął w sejmowych komisjach. Bronisław Komorowski bronił swojego projektu. Jak tłumaczył, jego założeniem nie jest karanie, tylko stworzenie mechanizmów prewencyjnych.

Zdaniem prezydenta, konieczność odsłaniania twarzy zapobiegłaby takim wydarzeniom jak wczoraj podczas Marszu Niepodległości w Warszawie. W opinii Bronisława Komorowskiego, nazwa tego marszu coraz mniej do niego pasuje. Dla głowy państwa, z punktu widzenia dobrych obyczajów i opinii o Polsce, wczorajszy marsz okazał się _ katastrofą. - _ _ To trochę tak jakbyśmy święta Bożego Narodzenia też wykorzystali do tego, by teściowej przyłożyć karpiem, a bić się ze szwagrem przy użyciu choinki _ - podsumował.

Wczoraj w wyniku zamieszek podczas Marszu Niepodległości zatrzymano ponad 200 osób. Rannych zostało kolejnych kilkadziesiąt, w tym ponad 50 policjantów.

Czytaj więcej w Money.pl
276 osób zatrzymanych. "Policja świetnie sobie poradziła" Policja użyła broni gładkolufowej i m.in. armatek wodnych z wodą barwioną, by móc łatwiej identyfikować zatrzymywać zadymiarzy.
Sejm debatuje o zakazie zakrywania twarzy Prezydencki minister, zwrócił uwagę, że konstytucja, gwarantując wolność pokojowych zgromadzeń, dopuszcza jednocześnie możliwość jej ograniczenia w drodze ustawy.
Policja za zakazem zakrywania twarzy Prewencyjne zatrzymania i zakaz zakrywania twarzy są wśród rekomendacji, które znalazły się w policyjnym raporcie z wydarzeń 11 listopada w stolicy.
Tagi: zakaz zakrywania twarzy, marsz niepodległości 2014, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz