Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zagraniczne wyjazdy posłów. Jutro spotkanie audytorów z marszałkiem Sejmu

0
Podziel się:

Poselskie wydatki analizował zespół urzędników Kancelarii Sejmu. Jego prace obserwowali przedstawiciele klubów parlamentarnych z komisji regulaminowej. Wątpliwości wzbudziły wyjazdy 9 posłów.

Zagraniczne wyjazdy posłów. Jutro spotkanie audytorów z marszałkiem Sejmu
(PAP, East News)
bEIXjrJx

Jutro spotkanie zespołu badającego zagraniczne wyjazdy posłów z marszałkiem Sejmu - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Audyt zlecił Radosław Sikorski, w konsekwencji ujawnienia nieprawidłowości związanych z podróżą służbową do Madrytu trzech byłych posłów Prawa i Sprawiedliwości - Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego.

Wszyscy trzej zgłosili w Sejmie, że pojadą samochodem, na co wzięli po kilka tysięcy zaliczki z parlamentarnej kasy. Do Madrytu polecieli jednak tanimi liniami lotniczymi, z żonami.

Poselskie wydatki analizował zespół urzędników Kancelarii Sejmu. Jego prace obserwowali przedstawiciele klubów parlamentarnych z komisji regulaminowej. Wątpliwości wzbudziły wyjazdy 9 posłów: byłych już trzech posłów PiS-u, Zbigniewa Girzyńskiego (PiS), Łukasza Zbonikowskiego (PiS), Arkadiusza Mularczyka z Solidarnej Polski, Pawła Suskiego i Jana Kaźmierczaka z PO oraz byłego posła Twojego Ruchu Wojciecha Penkalskiego. Sześciu z nich już złożyło wyjaśnienia. Kancelaria Sejmu czeka na oświadczenia Adama Hofmana, Adama Rogackiego, Mariusza Antoniego Kamińskiego.

bEIXjrJz

Z Informacji IAR wynika, że większość wyjaśnień zostanie uwzględniona. Posłowie tłumaczyli się między innymi z _ bilokacji, _ czyli bycia w dwóch miejscach równocześnie: na głosowaniach w Sejmie i zagranicznej delegacji. Parlamentarzyści ci będą musieli zwrócić pieniądze. Na przykład poseł PO Jan Kaźmierczak, który w delegację do Londynu udał się samochodem. W Brukseli zostawił samochód na parkingu i w dalszą drogę udał się pociągiem Eurostar pod Kanałem La Manche. Ten przejazd będzie go kosztował 500 złotych, bo tyle będzie musiał zwrócić do sejmowej kasy.

Inny poseł - Zbigniew Girzyński, który odszedł z PiS-u - nie będzie nic zwracał za podróż do Paryża, w którą udał się nie, jak deklarował samochodem, a samolotem. Przy okazji zabrał tam swoją mamę. Audyt uwzględniał tylko podróże zagraniczne posłów.

Czytaj więcej w Money.pl
Te memy trzeba zobaczyć. Hofman wyśmiany Jedne z najważniejszych postaci PiS znalazły się na życiowym zakręcie. Zobacz najlepsze memy krążące w internecie.
Afera madrycka uderzy też w senatorów? Z nieoficjalnych informacji wynika, że władze izby wyższej chcą przeprowadzić audyt zagranicznych delegacji.
Sikorski tłumaczy się ze swoich delegacji - _ Jeździłem prywatnym samochodem, żeby rozdzielić funkcję posła i ministra. Gdybym tak nie robił, to bym usłyszał, że korzystam z transportu ministerialnego do zadań politycznych _.
bEIXjrKa
KOMENTARZE
(0)