Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina
02.06.2014 15:15

"Zachód zamyka oczy na wydarzenia na Ukrainie"

Przeciwko pokojowo nastawionym mieszkańcom Donbasu wysyłana jest armia, która ostrzeliwuje ich domy, a zachodnie media pokazują zupełnie inny obraz tej tragedii - twierdzi minister Ławrow.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Rosja krytykuje zachodnie państwa za _ przymykanie oczu na wydarzenia na Ukrainie _. Takie oświadczenie przekazał dziennikarzom szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

W opinii dyplomaty, zachodnie media przekazują fałszywy obraz ukraińskiego konfliktu.
Siergiej Ławrow podkreślił, że Moskwa jest oburzona sytuacją, w jakiej znaleźli się cywilni mieszkańcy południowo-wschodnich regionów Ukrainy. _ - Tam giną ludzie, codziennie więcej i więcej nieszczęść dotyka cywilów _ - zauważa szef rosyjskiej dyplomacji.

Twierdzi, że przeciwko pokojowo nastawionym mieszkańcom Donbasu wysyłana jest armia, która ostrzeliwuje ich domy, a zachodnie media pokazują zupełnie inny obraz tej tragedii.

- _ Ze zdziwieniem oglądałem kilka wydań _Euronews", gdzie o Ukrainie nawet nie wspomniano" - cytuje wypowiedź Ławrowa agencja RIA Novosti. Rosyjski minister powiedział, że Rosja przygotowała i będzie popierać w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji w sprawie wydarzeń na Ukrainie.

Według jego słów, projekt ma charakter humanitarny, a sama realizacja rezolucji powinna pomóc ludziom cierpiącym w wyniku operacji wojskowej.

Separatyści nie dają za wygraną

  • fot: PAP/EPA / VALENTINA SVISTUNOVA
  • fot: PAP/EPA / VALENTINA SVISTUNOVA
  • fot: PAP/EPA / VALENTINA SVISTUNOVA
  • [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/separatysci-nie-daja-za-wygrana-zakladaja-baze-wojskowa-g720317.html)
Czytaj więcej w Money.pl
Rosja bliżej rezolucji ONZ w sprawie Ukrainy W projekcie znajdzie się wezwanie do utworzenia korytarzy humanitarnych na wschodzie kraju. Co jeszcze?
Starcie dyplomatów Rosji i Ukrainy w ONZ Obaj dyplomaci zażądali od Rady działań, które położą kres fali przemocy w tym regionie.
Ławrow: Kijów musi odwołać wojska Szef MSZ Rosji omówił sytuację na Ukrainie w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym.
Tatarzy opuszczają domy. ONZ alarmuje Jedną trzecią z tych uchodźców stanowią dzieci.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz