Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Zabójstwo generała Papały. Można gratulować śledczym?

0
Podziel się

Ważny polityk Platformy komentuje dla Money.pl najnowsze ustalenia prokuratury.

Zabójstwo generała Papały. Można gratulować śledczym?
(Krzysztof Białoskórski<br/>orka.sejm.gov.pl)
bEhUyaUl

*- _ Do zabójstwa gen. Papały doszło w wyniku napadu rabunkowego z bronią w ręku _ - powiedział podczas konferencji prasowej Jarosław Szubert, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi. Zatrzymano w tej sprawie pięć osób. Dwóm oskarżonym zarzuca się zabójstwo, dwóm kolejnym próbę napadu rabunkowego. W sumie postawiono im kilkadziesiąt zarzutów. - _ To był dobry pomysł żeby przenieść śledztwo z Warszawy do Łodzi _ - mówi w rozmowie z Money.pl były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. *

Money.pl: Mamy przełom w jednym z najbardziej tajemniczych zabójstw, jakim było zabójstwo generała Marka Papały?

*Krzysztof Kwiatkowski, były minister sprawiedliwości, poseł PO: *W grudniu 2009 roku jako prokurator generalny wspólnie z prokuratorem krajowym podejmowaliśmy decyzję o przeniesieniu śledztwa z Warszawy do Łodzi.

Wtedy mieliśmy wrażenie, że śledztwo stanęło w martwym punkcie. Poza tym mieliśmy wątpliwości co do tego, czy wszystkie wcześniejsze czynności prokuratury i policji w tym postępowaniu były decyzjami prawidłowymi. Nie wiedzieliśmy również, czy wszystkie hipotezy które się pojawiały, były dobrze weryfikowane.

bEhUyaUn

Po kilku miesiącach pracy powołanego wtedy zespołu prokuratorskiego w Łodzi, pojawiła się nadzieja na to, że wcześniej czy później jest szansa na nowe ustalenia w tym postępowaniu. Dzisiaj nie jestem w stanie ocenić jakości materiału dowodowego, ale mam nadzieje, że udało się doprowadzić do istotnego przełomu w tym śledztwie.

To jest czas na gratulacje dla łódzkiej prokuratury? Takie już się pojawiają ze strony polityków.

Z ostateczną oceną tego co udało się ustalić prokuraturze poczekałbym, w tej sprawie w sposób szczególny, na jej finał. Ale nie na etapie kierowania aktów oskarżenia do sądów przez prokuraturę, a na etapie definitywnego zakończenia tej sprawy przed sądem.

Ten przełom w śledztwie w sprawie zabójstwa generała Papały rodzi jednak sporo pytań. Czy to możliwe, że do jednego z najbardziej tajemniczych zabójstw III RP doszło podczas kradzieży auta? Przez przypadek?

Nie jestem w stanie dzisiaj dokonać oceny tej nowej i głównej hipotezy śledczych, ponieważ nie znam aktualnego materiału dowodowego. Naprawdę z ocenami poczekajmy na finał tej sprawy.

bEhUyaUt
bEhUyaUO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)