Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zabójstwa
29.10.2012 22:44

zabójca z Hersey skazany na 30 lat więzienia

Sąd w St Helier na Jersey skazał w poniedziałek na karę 30 lat pozbawienia wolności 32-letniego Polaka Damiana Rz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anita Patterson Peppers/Dreamstime.com)

Sąd w St Helier na Jersey skazał w poniedziałek na karę 30 lat pozbawienia wolności 32-letniego Polaka Damiana Rz. za zabicie 14 sierpnia 2011 r. żony, teścia, przyjaciółki żony i trojga dzieci, w tym dwojga własnych.

_ - Aż trudno uwierzyć w brutalność tych zabójstw _ - powiedział sędzia Michael Birt. _ - W niespełna 15 minut oskarżony pozbawił życia sześć osób _ - dodał. Sędzia wymierzył karę, o którą wnosił prokurator.

W sierpniu br., po dwóch tygodniach procesu, ława przysięgłych uznała, że Rz. jest winien zabójstwa _ z winy nieumyślnej _, ale oczyściła go z zarzutu morderstwa.

Oskarżony twierdził przed sądem, że w chwili zabójstwa był zamroczony i nie zdawał sobie sprawy z tego, co robił. Zeznał, że w jego małżeństwie z Izabelą Rz. pojawiły się problemy, kiedy żona przyznała, że związała się z innym mężczyzną.

Według biegłych psychiatrów Rz. cierpiał na depresję w stopniu od umiarkowanego do poważnego. Gdy żona przyznała, że jest związana z innym mężczyzną, Rz. usiłował targnąć się na swe życie, upijał się i szukał przygodnych kontaktów z kobietami.

Zabójstwa dokonał kuchennym nożem, wkrótce po powrocie z wakacji, które spędził z rodziną w Polsce. W dniu zabójstwa pił whisky, ale poziom alkoholu w jego krwi nie wskazywał na stan upojenia.

Zabójstwa wstrząsnęły polską społecznością na Jersey. Dochodzenie trwało kilkanaście miesięcy, Rz. był badany przez psychiatrów i wymagał leczenia, ponieważ sam siebie poranił. Jego ofiary to 30-letnia żona Izabela, 56-letni teść Marek G., 34-letnia przyjaciółka żony i troje dzieci: 5-letnia Kinga, 2-letni Kacper i 5-letnia Julia.

Czytaj więcej w Money.pl
Spędził ponad 12 lat w więzieniu. Niesłusznie Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił we wtorek Czesława Kowalczyka od zarzutu zabójstwa w grudniu 1998 r. instruktora jazdy konnej.
Jedną córkę zabiła, drugą chciała. I się dziwi Za zabójstwo grozi jej kara dożywotniego więzienia, za jego usiłowanie - 25 lat pozbawienia wolności.
Planował atak terrorystyczny. Posiedzi 37 lat Sąd podwyższył z 22 do 37 lat pozbawienia wolności wyrok na terrorystę, który planował zamach na lotnisko w Los Angeles w noc sylwestrową 1999 roku.
Tagi: zabójstwa, zabójstwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz