Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Z więzienia w Trypolisie uciekli przestępcy

0
Podziel się:

Już w sierpniu wybuchł tam bunt, w wyniku którego część osadzonych zdołała uciec. Podczas zamieszek rannych zostało dwóch więźniów.

Z więzienia w Trypolisie uciekli przestępcy
(Polaris/East News)

Około 120 pospolitych przestępców uciekło wczoraj z więzienia Dżedaida w Trypolisie, nad którym niedawno kontrolę przejęły libijskie władze - poinformował szef gwardii narodowej Chaled al-Szerif. Podkreślił, że siły bezpieczeństwa są w pogotowiu.

_ - Ścigamy uciekinierów. Niektórych udało się już zatrzymać _ - dodał Szerif.

Rzecznik komisji ds. bezpieczeństwa, która podlega ministerstwu spraw wewnętrznych, Abdelmone al-Hor, powiedział, że wszczęte zostało śledztwo, które ma na celu ustalenie okoliczności ucieczki. _ - Czekamy na listę więźniów, którym udało się zbiec _ - mówił.

W więzieniu Dżedaida położonym na wschodzie libijskiej stolicy przetrzymywani są pospolici przestępcy. W sierpniu wybuchł tam bunt, w wyniku którego część osadzonych zdołała uciec. Podczas zamieszek rannych zostało dwóch więźniów.

Libijskie władze w ostatnich miesiącach przejęły kontrolę nad kilkoma więzieniami, m.in. nad Dżedaidą. Wcześniej zakłady te pozostawały w rękach byłych rebeliantów, którzy walczyli z reżimem Muammara Kadafiego.

Organizacje praw człowieka alarmowały, że w więzieniach, które nie są kontrolowane przez władze, byli rebelianci nie przestrzegają praw człowieka. Human Rights Watch informowała w lipcu br., że więźniowie przetrzymywani są bez procesu, a w niektórych przypadkach także torturowani.

Czytaj więcej w Money.pl
Zidan został premierem. Poprzedni zrezygnował Był dyplomatą w okresie rządów Muammara Kadafiego, ale w latach 80. uciekł do Genewy.
Ambasador USA w Libii nie musiał zginąć? Mimo sygnałów o rosnącym zagrożeniu, w placówkach dyplomatycznych USA w Libii rozluźniono środki bezpieczeństwa.
Tutaj FBI potrzebuje ochrony wojska To jedna z najniebezpieczniejszych misji, na jakiej byli agenci służb federalnych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)