Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wywiad antyterrorystyczny dostał miliony na śledzenie terrorystów

0
Podziel się:

Brytyjski szef wywiadu ostrzegł, że agentom coraz trudniej śledzić spiski islamistów konspirujących w internecie.

Wywiad antyterrorystyczny dostał miliony na śledzenie terrorystów
(RachelH_/CC/Flickr)
bESnvvTV

_ __ Skierowaliśmy ponad 100 milionów funtów na obserwację ludzi udających się na wojnę w Syrii i Iraku, tych domorosłych terrorystów, którzy czerpią swoją ideologię z internetu, a potem jadą popełniać okropne zbrodnie _ - powiedział BBC kanclerz skarbu w Wielkiej Brytanii George Osborne.

Zaraz po zamachu na _ Charlie Hebdo _, brytyjski szef wywiadu Andrew Parker powiedział, że agentom MI5 coraz trudniej śledzić spiski islamistów konspirujących w internecie. Ostrzegł, że spodziewa się, iż w przyszłości któregoś z tych spisków nie uda się w porę wykryć i w Londynie może dojść do podobnego masowego ataku jak w Paryżu.

Kanclerz George Osborne uspokajał tymczasem brytyjskie społeczeństwo: _ Dokonujemy ogromnego wysiłku, ale musimy być czujni, musimy mieć na to środki. To jest priorytet narodowy i służby bezpieczeństwa otrzymają wszystko, co będzie im potrzebne _ - obiecał brytyjski kanclerz skarbu.

bESnvvTX
Czytaj więcej w Money.pl
Włochy: Terroryści na statkach z imigrantami? Prasa informuje o tajnym raporcie włoskiego wywiadu, sugerującego, że Sycylia jest bramą, przez którą do Europy przedostaje się część terrorystów z radykalnych ugrupowań islamskich, prawdopodobnie również z organizacji Państwo Islamskie.
Tesco się ratuje. Zamyka supermarkety... _ Zwyczajnie nie stać nas na działalność w takim zakresie, jak dotychczas _ - powiedział mediom.
Elżbieta II doceniła... spódniczkę mini Nagrodzona projektantka ma na swym koncie również wynalazek damskich rajstop we wzorki, ściśle pasujących do reszty ubrania oraz damskich krótkich spodenek.
bESnvvUy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)