Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wywiad antyterrorystyczny dostał miliony na śledzenie terrorystów

Brytyjski szef wywiadu ostrzegł, że agentom coraz trudniej śledzić spiski islamistów konspirujących w internecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RachelH_/CC/Flickr)

_ __ Skierowaliśmy ponad 100 milionów funtów na obserwację ludzi udających się na wojnę w Syrii i Iraku, tych domorosłych terrorystów, którzy czerpią swoją ideologię z internetu, a potem jadą popełniać okropne zbrodnie _ - powiedział BBC kanclerz skarbu w Wielkiej Brytanii George Osborne.

Zaraz po zamachu na _ Charlie Hebdo _, brytyjski szef wywiadu Andrew Parker powiedział, że agentom MI5 coraz trudniej śledzić spiski islamistów konspirujących w internecie. Ostrzegł, że spodziewa się, iż w przyszłości któregoś z tych spisków nie uda się w porę wykryć i w Londynie może dojść do podobnego masowego ataku jak w Paryżu.

Kanclerz George Osborne uspokajał tymczasem brytyjskie społeczeństwo: _ Dokonujemy ogromnego wysiłku, ale musimy być czujni, musimy mieć na to środki. To jest priorytet narodowy i służby bezpieczeństwa otrzymają wszystko, co będzie im potrzebne _ - obiecał brytyjski kanclerz skarbu.

Czytaj więcej w Money.pl
Włochy: Terroryści na statkach z imigrantami? Prasa informuje o tajnym raporcie włoskiego wywiadu, sugerującego, że Sycylia jest bramą, przez którą do Europy przedostaje się część terrorystów z radykalnych ugrupowań islamskich, prawdopodobnie również z organizacji Państwo Islamskie.
Tesco się ratuje. Zamyka supermarkety... _ Zwyczajnie nie stać nas na działalność w takim zakresie, jak dotychczas _ - powiedział mediom.
Elżbieta II doceniła... spódniczkę mini Nagrodzona projektantka ma na swym koncie również wynalazek damskich rajstop we wzorki, ściśle pasujących do reszty ubrania oraz damskich krótkich spodenek.
Tagi: zagrożenie terrorystyczne, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz