Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wypadek w Kamieniu Pomorskim. Sprawca przyznał się do jazdy po pijanemu

0
Podziel się

W katastrofie w Kamieniu Pomorskim zginęło 6 osób.

Wypadek w Kamieniu Pomorskim. Sprawca przyznał się do jazdy po pijanemu
(EAST NEWS/Bartosz Krupa)
bDZPFcRN

_ To był największy błąd w moim życiu _ - mówił Mateusz S. przed Sądem Okręgowym w Szczecinie, gdzie rozpoczął się jego proces. W katastrofie zginęło 6 osób.

Mateusz S. jest oskarżony o umyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób. W Nowy Rok kierowany przez niego samochód wypadł z drogi i wjechał w grupę ludzi. Zginęło pięć dorosłych osób i jedno dziecko.

_ - Nie czułem się pijany, jak wsiadałem do samochodu _ - mówił przed sądem Mateusz S. _ Przepraszam bardzo, nie chciałem, żeby do tego doszło. Teraz wiem, że to był największy błąd w moim życiu _ - dodał S. Później mężczyzna wielokrotnie jeszcze przepraszał.

bDZPFcRP

S. wyjaśnił przed sądem, że samochód, którym jechał był sprawny. Wcześniej twierdził, że auto było niesprawne; w jego ocenie miało to działać na jego korzyść. Mężczyzna powiedział także, że w Nowy Rok rano wypił niecałą szklankę piwa. Wcześniej twierdził, że w 1 stycznia rano nie pił alkoholu.

_ - Nie miałem zamiaru kogokolwiek przejechać, nie było moim celem także wjechanie na chodnik. Nie brałem pod uwagę tego, że sposób mojej jazdy może spowodować wypadek _ - powiedział S., odpowiadając na pytania sędziego. Jak powiedział S., 30 grudnia 2013 r. palił marihuanę, zażył też amfetaminę.

Adriana H., która jechała 1 stycznia z S. samochodem, powiedziała przed sądem, że nie czuła wtedy od mężczyzny alkoholu; myślała, że w godzinach popołudniowych wytrzeźwiał. Proces wzbudził duże zainteresowanie mediów. Dziennikarze relacjonujący sprawę i widownia słuchają rozprawy za specjalną szybą.

Jeśli sąd przesłucha wszystkich kilkunastu świadków i nie pojawią się nowe wnioski dowodowe, to Mateusz S. jeszcze w tym tygodniu może usłyszeć wyrok. Terminy rozpraw wyznaczono na trzy kolejne dni - poza pierwszą we wtorek, mają się odbyć jeszcze w środę i czwartek.

bDZPFcRV

Mateusz S. jest oskarżony o umyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób. Akt oskarżenia mówi także, że mężczyzna miał 2,15 promila alkoholu we krwi i był pod wpływem amfetaminy i marihuany. Prowadził samochód bez okularów leczniczych, do czego był zobowiązany orzeczeniem lekarskim.

S. przekroczył także dozwoloną prędkość o co najmniej 30 kilometrów na godzinę. Został oskarżony również o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym przed spowodowaniem wypadku. Grozi mu do 15 lat więzienia.

W Nowy Rok kierowany przez Mateusza S. samochód wypadł z drogi i wjechał w grupę ludzi. Zginęło pięć dorosłych osób i jedno dziecko. Dwoje kolejnych dzieci trafiło do szpitala; chłopiec, który w wypadku stracił rodziców, był w stanie ciężkim i wymagał opieki na oddziale intensywnej terapii, stan zdrowia dziewczynki był lepszy. Dzieci opuściły szpital na przełomie stycznia i lutego.

S. w 2006 r. zatrzymano na rok prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był też karany za przestępstwo przeciwko mieniu; miał ukraść w 2012 r. niedużą sumę pieniędzy.

bDZPFcRW
Czytaj więcej w Money.pl
Masakra na drodze. Premier reaguje W katastrofie zginęło sześć osób, w tym spacerujący chodnikiem policjant z żoną i jedno dziecko.
Pijany kierowca zabił kobietę w ciąży Do zdarzenia doszło pod Wejherowem.
Zaostrzenie kar dla pijanych kierowców Projekt przewiduje m.in. instalowanie blokad w autach osób skazanych za jazdę po pijanemu.
bDZPFcSq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)