Notowania

Wypadek polskiego busa w Niemczech. Są ofiary

Według wstępnych ustaleń bus wyjechał z parkingu między miejscowościami Bestensee i Gross Koeris i uderzył w drzewo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w wypadku polskiego busa na autostradzie A13 niedaleko Berlina - poinformowała policja w Cottbus. Ofiary śmiertelne to kierowca busa i pasażerka, oboje byli obywatelami polskimi.

[aktualizacja 10:03]

Ranni zostali przewiezieni do pobliskich szpitali.

Do wypadku doszło nad ranem ok. godz. 4.30 między miejscowościami Bestensee i Gross Koeris (w powiecie Dahme-Sprewald). Jadący ze strony Berlina w kierunku Drezna bus marki Renault Trafic zjechał do zajazdu _ Am Kahlberg _ przy autostradzie, zboczył z drogi na lewo, wjechał na łąkę i uderzył w kamień. Siła uderzenia wyniosła pojazd w powietrze.

_ - Samochód pokonał w powietrzu 30 metrów, taranując trzy drzewa _ - relacjonował rzecznik dyrekcji policji Cottbus Bernd Zschiedrich. Według niego trwa ustalanie przyczyn wypadku. Bus był zarejestrowany w Kraśniku. Stamtąd pochodził też kierowca.

Rzecznik polskiego MSZ Marcin Bosacki poinformował na Twitterze, że w sprawie wypadku można kontaktować się z konsulem RP w Berlinie pod numerem telefonu: 0049 3022313209.

Czytaj więcej w Money.pl
Spowodowała śmierć 14 osób. Jutro proces Według biegłych 26 września 2010 r. oskarżona prowadząc samochód osobowy za szybko jechała na końcowym odcinku wjazdu na autostradę A10.
Niemcy chcą przystać na propozycję Polski Pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego Władysław Bartoszewski apelował o realizację tego punktu wspólnych uzgodnień.
Uważaj! Niezapowiedziane strajki na lotniskach Dziś rano rozpoczęły się strajki pracowników ochrony na lotniskach m.in. w Duesseldorfie, Hanowerze i Hamburgu. Może dojść do opóźnień odprawy pasażerów.
Tagi: wypadek polskiego autokaru, autobus, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz