Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wypadek na drodze krajowej. Trasa nieprzejezdna

0
Podziel się

W wyniku wypadku zapaliła się kabina ciężarówki. Nie doszło do rozszczelnienia zbiorników cysterny i wycieku paliwa.

Wypadek na drodze krajowej. Trasa nieprzejezdna
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bDZxnKoR

Policja zatrzymała mężczyznę poszkodowanego w wypadku cysterny z paliwem, która dachowała przy drodze krajowej nr 65 z Ełku do Olecka na Mazurach. Zatrzymany był nietrzeźwy. Trasa będzie zablokowana jeszcze przez co najmniej kilka godzin.

Do wypadku cysterny wiozącej 30 tys. litrów oleju napędowego doszło nad ranem na prostym odcinku drogi w okolicach miejscowości Straduny. W nieustalonych jeszcze okolicznościach pojazd wypadł z drogi i dachował.

W wyniku tego wypadku zapaliła się kabina ciężarówki. Nie doszło do rozszczelnienia zbiorników cysterny i wycieku paliwa. Strażakom udało się ugasić pożar zanim przeniósł się na dalszą część pojazdu.

bDZxnKoT

Według rzecznika straży pożarnej w Ełku asp. Jarosława Pieszki w kabinie przewróconego samochodu znajdował się 29-letni mężczyzna. Wydostali go - jeszcze przed przyjazdem strażaków - przypadkowi kierowcy, którzy jako pierwsi przejeżdżali obok miejsca wypadku.

_ - Tylko dzięki szybkiej pomocy ten człowiek żyje. Kiedy przyjechała straż pożarna, płomienie obejmowały już całą kabinę i sięgały na wysokość pięciu metrów _ - powiedział Pieszko.

Poszkodowany w wypadku mężczyzna, który - jak twierdzi - jechał jako pasażer, został odwieziony do szpitala. Policjanci i strażacy w poszukiwaniu kierowcy przeczesali las i bagno w promieniu stu metrów wokół miejsca wypadku. Nikogo jednak nie znaleziono.

Jak poinformowała rzeczniczka ełckiej policji sierż. Anna Przybyłek poszkodowany w wypadku mężczyzna został rano _ zatrzymany do wyjaśnienia _ na komendzie. Według policji był nietrzeźwy, miał ponad 2 prom. alkoholu we krwi.

bDZxnKoZ

_ - Na razie nie można przesądzać, czy to ten człowiek kierował cysterną. Ustalamy jeszcze jego rolę w tym zdarzeniu _ - powiedziała policjantka.

Sstrażacy zaczęli przepompowywać paliwo z przewróconej cysterny, potem przy pomocy dźwigu postawią ją na koła. Pojazd leży w głębokim rowie, około dwóch metrów poniżej poziomu jezdni. Blokada drogi potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin.

Według policji, do czasu zakończenia akcji kierowcy jadący drogą krajową nr 65 - łączącą przejścia graniczne w Gołdapi i Bobrownikach - muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu. Objazdy dla ciężarówek zorganizowano z Ełku przez Orzysz, Giżycko i Olecko. Kierowcy samochodów osobowych muszą jechać przez Ełk, Wysokie i Wieliczki.

Czytaj więcej w Money.pl
Zderzenie samochodów. Jeden dachował W wypadku dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne. Jak podała policja uderzenie było tak silne, że jadący samochodem osobowym wypadli na zewnątrz auta.
Pijany kierowca prowadził autobus miejski Prócz jazdy po pijanemu mężczyzna może odpowiadać także za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy.
Druga ofiara wypadku pod Sierpcem W szpitalu w Płocku zmarła 15-letnia dziewczyna. Wczoraj w zderzeniu busa z wiaduktem zginęła 12-latka.
bDZxnKpu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)