Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek w Mysłowicach. Resort zbada sprawę katastrofy

0
Podziel się:

Wiceminister zaznaczył, że właściwe urzędy zajmą się tą sprawą - nie tylko Wyższy Urząd Górniczy, ale także przez resort gospodarki.

Jerzy Pietrewicz, wiceminister gospodarki
Jerzy Pietrewicz, wiceminister gospodarki (Ministerstwo Gospodarki)
bEIMnfxN

Wiceminister gospodarki odpowiedzialny za branżę węglową zapewnia, że wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła będzie analizowany. Jerzy Pietrewicz mówił w radiowej Jedynce, że w polskim prawie obowiązują rygorystyczne normy dotyczące bezpieczeństwa w kopalniach. Jednak czasami człowiek jest bezsilny wobec przyrody - mówił Pietrewicz.

Pytany o doniesienia _ Gazety Wyborczej _, dotyczące świadomego narażenia na niebezpieczeństwo górników, pracujących w strefie zagrożonej wybuchem metanu, wiceminister zaznaczył, że właściwe urzędy zajmą się tą sprawą - nie tylko Wyższy Urząd Górniczy, ale także przez resort gospodarki.

Według _ Wyborczej _, prowadzenie wydobycia mimo niebezpiecznych warunków wiązało się prawdopodobnie ze złą sytuacją finansową kopalni Mysłowice-Wesoła. Miała ona jedną czynną ścianę, w przypadku przerwania prac, wydobycie by stanęło.

bEIMnfxP

Doniesieniom gazety zaprzeczył Grzegorz Standziak ze sztabu akcji ratunkowej w kopalni w Mysłowicach. Stwierdził, że autorzy artykuły zawarli w nim nieścisłości i przekłamania, a w kopalni nie przekroczono dopuszczalnych stężeń gazów. Dodał, że wszystkie dane z urządzeń mierniczych zostały zabezpieczone przez prokuraturę i Wyższy Urząd Górniczy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ratownicy wrócili do kopalni. Odnajdą górnika? Czas na wypompowanie wody z przeszkody nadal szacują na około 10 godzin.
Wypadek w kopalni. Zmarł ciężko ranny górnik Jutro zostanie przeprowadzona jego sekcja zwłok.
bEIMnfyq
KOMENTARZE
(0)