Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
01.12.2014 07:48

Wyniki II tury wyborów w Zawierciu. Witold Grim prezydentem

Witold Grim ma 64 lata. Z wykształcenia jest trenerem. Był m.in. drugim trenerem reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Witold Grim z lokalnego komitetu Nowe Otwarcie zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenta Zawiercia - podała oficjalnie miejska komisja wyborcza w Zawierciu (Śląskie). Pokonał kandydata komitetu SLD Lewica Razem Marka Kozieła.

Grim otrzymał 64,45 proc. głosów, a jego rywal 35,55 proc. Frekwencja wyniosła 24,32 proc.

W pierwszej turze wyborów Witolda Grima poparło 34,55 proc. głosujących. Jego rywala wybrało 17,79 proc. mieszkańców Zawiercia, którzy poszli do urn.

Witold Grim ma 64 lata. Z wykształcenia jest trenerem. Był m.in. drugim trenerem reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej. Pracował też jako nauczyciel. Obecnie szefuje zawierciańskiemu ośrodkowi sportu i rekreacji. Był radnym, a w latach 2002-2006 wiceprezydentem miasta. W minionej kadencji był radnym sejmiku śląskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
To początek końca PO? "Ludzie są zmęczeni" -_ Sam fakt, że w wielu miastach była II tura wyborów samorządowych, a kandydaci PiS uzyskali ponad 30 procent głosów dowodzi, że Platforma politycznie słabnie _- uważa socjolog Maciej Gdula.
Biedroń wygra w Słupsku? Odbiera gratulacje Choć to jeszcze nieoficjalne, dane z 26 na 46 obwodów wskazują na przewagę blisko dwóch tysięcy głosów na korzyść kandydata Twojego Ruchu.
Wyniki wyborów samorządowych. Co z systemem informatycznym? - _ Jesteśmy optymistami, że tym razem nie zawiedzie _- powiedział sędzia Włodzimierz Ryms z Państwowej Komisji Wyborczej.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wyniki wyborów samorządowych 2014, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz