Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
01.12.2014 07:51

Wyniki II tury wyborów w Suwałkach. Czesław Renkiewicz dalej prezydentem

Frekwencja wyborcza w Suwałkach wyniosła 33,59 proc. - poinformował przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Suwałkach Maciej Romotowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawiński/Reporter)

Czesław Renkiewicz będzie dalej prezydentem Suwałk - podała oficjalnie Miejska Komisja Wyborcza. Głosowało na niego 63,57 proc. osób, na jego rywala Grzegorza Gorlo z PiS 36,43 proc.

Komisja podała, że na Renkiewicza głosowało 11 tys. 505 osób, na Gorlo - 6 tys. 593 osoby. Frekwencja wyborcza w Suwałkach wyniosła 33,59 proc. - poinformował przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Suwałkach Maciej Romotowski.

Prezydent Czesław Renkiewicz, startował z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców z Renkiewiczem dla Suwałk. Grzegorz Gorlo to szef klubu radnych PiS w poprzedniej kadencji. Nowa Rada Suwałk zbiera się po raz pierwszy w poniedziałek 1 grudnia.

W pierwszej turze na Renkiewicza głosowało 46,8 proc. głosów, na Gorlo 27,07 proc. Trzeci wynik miała posłanka PO Bożena Kamińska (17,87 proc.), która w drugiej turze poparła Renkiewicza.

Czesław Renkiewicz był prezydentem Suwałk przez ostatnie cztery lata, wcześniej pracował jako wiceprezydent. Po śmierci prezydenta Józefa Gajewskiego, w 2010 r. wystartował w wyborach i wygrał je w pierwszej turze zdobywając wówczas 71,29 proc. głosów.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyniki II tury wyborów w miastach wojewódzkich. Kto nimi będzie rządził? Gdzie niespodzianki? Przedstawiamy sylwetki wygranych i oficjalne wyniki z 11 miast wojewódzkich.
To początek końca PO? "Ludzie są zmęczeni" -_ Sam fakt, że w wielu miastach była II tura wyborów samorządowych, a kandydaci PiS uzyskali ponad 30 procent głosów dowodzi, że Platforma politycznie słabnie _- uważa socjolog Maciej Gdula.
Biedroń wygra w Słupsku? Odbiera gratulacje Choć to jeszcze nieoficjalne, dane z 26 na 46 obwodów wskazują na przewagę blisko dwóch tysięcy głosów na korzyść kandydata Twojego Ruchu.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wyniki wyborów samorządowych 2014, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz