Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuch w Meksyku. Kraj ma problem z...

0
Podziel się:

Jak donosi Reuters, wiele obszarów Meksyku jest pozbawiony dostaw gazu i musi polegać na dostawach dowożonych przez ciężarówki.

Wybuch w Meksyku. Kraj ma problem z...
(PAP/EPA)
bEJAyWqd

Wybuch samochodu cysterny z gazem przed szpitalem dziecięco-położniczym w centrum stolicy Meksyku spowodował śmierć siedmiu osób, w tym czworga dzieci, a rany odniosło 58 osób. Ponad 20 rannych to dzieci. Trwa poszukiwanie dalszych ofiar pod gruzami. Jak donosi Reuters, wiele obszarów Meksyku jest pozbawiony dostaw gazu i _ musi polegać na dostawach dowożonych przez ciężarówki _.

Aktualizacja 20:34

Do eksplozji doszło podczas podłączania prawdopodobnie wadliwego przewodu gazowego cysterny do zbiornika szpitalnego. Szpital mieści się w dzielnicy Cuajimalpa. Część rannych przetransportowano śmigłowcami i karetkami pogotowia do innych szpitali w stolicy.

bEJAyWqf

Większa część budynku państwowego szpitala runęła wskutek potężnej eksplozji. Podczas gdy trwa poszukiwanie osób, które mogły znaleźć się pod gruzami, policja zamknęła dla ruchu kilka ulic w sąsiedztwie, m.in. dla uniknięcia wstrząsów.

Podobny wypadek wydarzył się w stolicy Meksyku 7 maja 2013 roku, gdy wybuch samochodu cysterny z gazem na przedmieściu spowodował 22 ofiary śmiertelne i zranił 30 osób. Wybuch był wówczas tak silny, że zniszczył sześć budynków i zaparkowane w pobliżu samochody.

W ostatnich latach w Meksyku często dochodziło do groźnych wypadków drogowych z udziałem przeładowanych samochodów ciężarowych lub nieuważnych kierowców. W marcu 2013 roku dwanaście osób zginęło, a czternaście zostało rannych w wypadku autobusu, który zderzył się z ciężarówką i spadł w przepaść w stanie Veracruz we wschodnim Meksyku.
Rok wcześniej w tym samym stanie w podobnym wypadku drogowym, w którym zdarzyły się ciężarówka i autobus, zginęły 43 osoby, a 20 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Wszyscy 43 uprowadzeni studenci nie żyją Do tej pory udało się zidentyfikować szczątki zaledwie jednego z porwanych studentów.
Zabito dziennikarza. Zatrzymano... policjantów Trzynastu policjantów zostało zatrzymanych w stanie Veracruz na wschodzie Meksyku w związku z porwaniem dziennikarza śledczego.
Morderstwo studentów. Są kolejni oskarżeni Kobieta trafiła do więzienia na północy kraju.
bEJAyWqG
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)