Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
27.05.2013 10:10

Wybory w Rosji i w Polsce. Eksperci wymieniają się doświadczeniami

Polscy eksperci poruszyli między innymi kwestie związane z uregulowaniami prawnymi, dotyczącymi przeliczania głosów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imagestock/iStockphoto)

Polscy i rosyjscy eksperci rozmawiali w Moskwie o organizacji wyborów. To drugie spotkanie przedstawicieli polskiej Państwowej Komisji Wyborczej z członkami rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej. Pierwsze odbyło się rok temu z inicjatywy Warszawy.

W trakcie spotkania eksperci z Polski i Rosji rozmawiali o nowoczesnych systemach rejestracji i liczenia głosów oraz aspektach prawnych ordynacji wyborczych. Rosjanie opowiedzieli o kamerach internetowych, zainstalowanych w każdym punkcie wyborczym i elektronicznym systemie głosowania.

Natomiast polscy eksperci poruszyli między innymi kwestie związane z uregulowaniami prawnymi, dotyczącymi przeliczania głosów oraz organizacją wyborów poza granicami kraju.

Rosja od lat należy do grupy państw, w których kolejne wybory budzą wątpliwości międzynarodowych obserwatorów. Zarzuty nieuczciwości dotyczą przede wszystkim prowadzenia kampanii wyborczych oraz fałszowania procesu głosowania i liczenia głosów.

Po ostatnich wyborach parlamentarnych i prezydenckich Rada Europy i OBWE dały Rosji kilka rekomendacji związanych ze zmianami prawa wyborczego. Jednocześnie przedstawiciele obu organizacji podkreślili bardzo dobre przygotowanie techniczne procesu głosowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Zarzuty PiS to bezpodstawne insynuacje Te "bezpodstawne insynuacje" mogą negatywnie rzutować na wizerunek Polski i jej sił zbrojnych za granicą.
Niezwykła propozycja Rosji. Chodzi o wywiad Władymir Putin polecił Federalnej Służbie Bezpieczeństwa, by zawarła porozumienie o współpracy w sferze kontrwywiadu wojskowego z Polską.
Rosja daje zarobić nam setki milionów złotych Umowa, podpisana w grudniu 2011 r. w Moskwie przez szefów MSZ Polski Radosława Sikorskiego i Rosji Siergieja Ławrowa, weszła w życie 27 lipca 2012 roku.
Tagi: prawo, wybory, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz