Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe za tydzień. Oto nowy sondaż

0
Podziel się:

Zobacz, jak na nieco ponad tydzień przed wyborami samorządowymi kształtują się preferencje partyjne Polaków.

Wybory samorządowe za tydzień. Oto nowy sondaż
(Bartosz KRUPA/East News)

Rośnie przewaga Platformy Obywatelskiej w sondażu przed wyborami samorządowymi. Na partię rządzącą chęć głosowania zadeklarowało 32 procent ankietowanych. Z kolei na Prawo i Sprawiedliwość - wraz z Solidarną Polską i Polską Razem - 27 procent - wynika z badania TNS Polska dla _ Wiadomości _ TVP1.

Trzecią siłą okazał się Sojusz Lewicy Demokratycznej, który w porównaniu do poprzedniego badania zyskał jeden punkt procentowy i obecnie notuje poparcie na poziomie 9 proc..

Wynik równy 5-procentowemu progowi wyborczemu uzyskały dwie partie: Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowa Prawica.Od października ludowcy stracili jeden punkt procentowy, a formacja Janusza Korwin-Mikkego utrzymała stan posiadania sprzed miesiąca.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/188/m112316.jpg ) ] (http://www.money.pl/wybory-samorzadowe/) *Sprawdź na kogo możesz głosować w swoim okręgu * Wybory samorządowe w Money.pl. Zobacz nazwiska wszystkich kandydatów na radnych, prezydentów, burmistrzów i wójtów.
Według sondażu, w parlamencie nie znalazłby się Twój Ruch, na który swój głos chce oddać tylko 1 proc. badanych. To spadek poparcia dla partii Janusza Palikota w porównaniu do października o jeden punkt procentowy.

Jeśli przełożyć poparcie z badania na rozkład mandatów poselskich w nowym Sejmie to Platforma Obywatelska miałaby 218 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość 182 mandaty, Sojusz Lewicy Demokratycznej 43 mandaty, Kongres Nowej Prawicy 9 mandatów, a Polskie Stronnictwo Ludowe 8 mandatów.

Sondaż przeprowadzono 5 listopada na próbie 1000 osób. Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory samorządowe. Padnie rekord? Sondaż Do urn zamierza pójść siedmiu na dziesięciu Polaków. Padnie rekord?
Na pewno wygrają wybory. Brakuje konkurencji Wszystko przez to, że zgłoszeni kandydaci do rad gmin nie mają konkurencji.
Za dzień pracy dostaną 300 złotych. Na dodatek nie zapłacą ani grosza podatku Sprawdź, kto może liczyć na tak intratną posadę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)