Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe. Tyszkiewicz apeluje o "pełne zaangażowanie"

0
Podziel się:

- Te wybory są bardzo ważne, bo ich wynik przesądzi o kierunku i tempie rozwoju w następnej perspektywie europejskiej - powiedział szef kampanii PO.

Wybory samorządowe. Tyszkiewicz apeluje o "pełne zaangażowanie"
(Platforma Obywatelska RP/Flickr (CC BY-SA 2.0))

_ - Te wybory są bardzo ważne, bo ich wynik przesądzi o kierunku i tempie rozwoju w następnej perspektywie europejskiej _ - powiedział szef kampanii PO. Na konwencji wyborczej Robert Tyszkiewicz apelował o aktywność w końcówce kampanii.

_ - Finisz jest zawsze najważniejszy, koniec wieńczy dzieło. Chciałbym dziś zaapelować, by ten ostatni tydzień był rzeczywiście takim finiszowym odcinkiem naszej kampanii. O pełne zaangażowanie, o jak największą pracę. Niewiele brakuje do tego zwycięstwa, wierzę, że jest w naszym zasięgu, meta jest widoczna. Trzeba tylko sprężyć się i z pełną energią ten odcinek przebiec _ - mówił Tyszkiewicz.

Uczestniczący w konwencji minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk zapewniał, że _ Platforma Obywatelska dotrzymuje słowa _ i odwoływał się do otwartej w piątek obwodnicy Augustowa. Przypominał, że ponad 5 lat temu PO obiecała mieszkańcom tego miasta, że obwodnica, której przebieg w związku z protestami ekologów i krytycznym stanowiskiem Komisji Europejskiej trzeba było zmienić, na pewno powstanie.

Szef MSZ Grzegorz Schetyna dodał, że to otwarcie obwodnicy ma też wymiar symboliczny. _ - Polityka też może być uczciwa, przyzwoita i obietnice składane kiedyś, mogą być zrealizowane. Mogą być realizowane, bo robią to ludzie Platformy Obywatelskiej _ - mówił. Życzył Platformie, by wygrywała w wyborach w całej Polsce _ tak jak na Podlasiu _.

W 30-osobowym sejmiku województwa podlaskiego, w kończącej się kadencji Platforma Obywatelska ma 11 radnych i współtworzy koalicję rządzącą z PSL. W zarządzie regionu PO ma trzech przedstawicieli, ludowcy dwóch.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/188/m112316.jpg ) ] (http://www.money.pl/wybory-samorzadowe/) *Sprawdź na kogo możesz głosować w swoim okręgu * Wybory samorządowe w Money.pl. Zobacz nazwiska wszystkich kandydatów na radnych, prezydentów, burmistrzów i wójtów.
Liderami list wyborczych w okręgach do sejmiku są m.in. marszałek województwa Jarosław Dworzański i wojewoda podlaski Maciej Żywno. _ Wszystkich tych, którzy wieszczą nam koniec kadencji informuję, że nigdzie się z Urzędu Marszałkowskiego nie wybieramy, a oświadczam państwu, że po wyborach będzie nas tam jeszcze więcej _ - mówił na konwencji Dworzański.

W Białymstoku PO nie wystawia własnego kandydata na prezydenta miasta. Popiera urzędującego prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, który przez dwie kadencje startował jako kandydat Platformy i wygrywał, ale tym razem startuje z własnym komitetem wyborczym.

Po ostatnich wyborach, w 28-osobowej Radzie Miasta Białystok klub PO miał większość. Obecnie, po zmianach w klubach radnych i odejściach z różnych partii, kluby radnych PO i PiS liczą po 11 radnych, SLD ma dwóch radnych, zaś pozostali czterej nie mają przynależności klubowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Rośnie przewaga PO nad PiS. Zaskakujący sondaż Zobacz, jak na nieco ponad tydzień przed wyborami samorządowymi kształtują się preferencje partyjne Polaków.
Wybory samorządowe. Padnie rekord? Sondaż Do urn zamierza pójść siedmiu na dziesięciu Polaków. Padnie rekord?
Za dzień pracy dostaną 300 złotych. Na dodatek nie zapłacą ani grosza podatku Sprawdź, kto może liczyć na tak intratną posadę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)