Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe. Minister nauki tłumaczy sukces PSL

0
Podziel się:

Jej zdaniem działacze PSL kontaktowali się z wyborcami, dzwonili do nich oraz instruowali jak głosować.

Wybory samorządowe. Minister nauki tłumaczy sukces PSL
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

_ PSL było bardzo aktywne w terenie _ - mówi Lena Kolarska - Bobińska. Jak przekonuje, mimo zamieszania podczas liczenia głosów, nie można podważać wyników wyborów. Jej zdaniem działacze PSL kontaktowali się z wyborcami, dzwonili do nich oraz instruowali jak głosować.

Minister nauki mówiła, że to właśnie może być przyczyną tak dobrego wyniku tej partii. Jej zdaniem, duża liczba głosów nieważnych - 18 procent - mogła wynikać z niewiedzy głosujących, jak wypełniać formularze. Lena Kolarska - Bobińska zwróciła uwagę, że to Państwowa Komisja Wyborcza odpowiada za informowanie obywateli i należy zastanowić się, czy w tej kwestii nie zawiodła.

Zdaniem minister nauki, podważanie wiarygodności systemu wyborczego _ jest przerażające i niebezpieczne _. Lena Kolarska - Bobińska przyznała, że głosowaniu towarzyszyło _ wiele nieprawidłowości _, jednak należy je po prostu wyjaśnić, a nie kontestować _ podstawy demokracji _.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera z liczeniem głosów. SLD podważa... Jak dodał przewodniczący Sojuszu, stosowne wnioski mają być zgłoszone w przyszłym tygodniu, już po zakończeniu wyborów samorządowych
Zacięty bój o Gdańsk. Padają mocne słowa W kampanię przed drugą turą wyborów zaangażował się były prezydent Lech Wałęsa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)