Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
08.11.2014 22:35

Wybory samorządowe. Będzie debata kandydatów na prezydenta stolicy?

- Hanna Gronkiewicz-Waltz unika konfrontacji z pozostałymi kandydatami - ocenił Sasin

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki / Reporter)

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Jacek Sasin zaapelował w sobotę do premier Ewy Kopacz, by skłoniła urzędującą prezydent Warszawy do udziału w debacie przedwyborczej. - _ Hanna Gronkiewicz-Waltz unika konfrontacji z pozostałymi kandydatami _ - ocenił Sasin.

Sasin spotkał się w sobotę z kandydatami PiS do Rady Warszawy, rad dzielnic i sejmiku wojewódzkiego. Jak mówił, urzędująca prezydent stolicy odmawia wszelkich debat. _ - Nie chce spotkać się z żadnym ze swoich kontrkandydatów. Nie chce przedstawić swojego programu dla Warszawy, nie chce skonfrontować go z tym, co mają do powiedzenia inni kandydacie na urząd prezydenta stolicy _ - powiedział.

Pytany o wypowiedź Sasina, rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk ocenił, że debaty mają największy sens w drugiej turze wyborów, do której przechodzi dwójka kandydatów. _ - Hanna Gronkiewicz-Waltz nie unika debat. Jest jednak 11 kandydatów, więc trudno o merytoryczną debatę w tak dużej grupie, a nie wypada debatować z jednymi, a z innymi nie _ - powiedział PAP.

Sasin odczytał list skierowany do Ewy Kopacz, w którym zaapelował, by premier skłoniła Gronkiewicz-Waltz do udziału w debacie przedwyborczej z nim i pozostałymi kandydatami. Zaznaczył, że list kieruje do Kopacz w dniu, w którym ta przejmuje stery Platformy Obywatelskiej.

_ - W ostatnim czasie słyszymy z ust pani premier wiele zapewnień o potrzebie rozmowy, otwartości i dialogu przedstawicieli różnych opcji politycznych. Niestety pani słowa stoją w sprzeczności z zachowaniem kandydatki Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Warszawy, która od początku kampanii wyborczej jest zamknięta na jakikolwiek dialog i debatę z innymi kandydatami _ - napisał Sasin.

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy pisze, że wielokrotnie zapraszał Gronkiewicz-Waltz do publicznej konfrontacji poglądów na przyszłość Warszawy. _ - Twierdzenia jej, jakoby debata z nią wyróżniała któregoś z kandydatów odbieram jako przejaw buty i arogancji władzy, z którą jak mniemam pani premier również zamierza walczyć _ - napisał Sasin.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/188/m112316.jpg ) ] (http://www.money.pl/wybory-samorzadowe/) *Sprawdź na kogo możesz głosować w swoim okręgu * Wybory samorządowe w Money.pl. Zobacz nazwiska wszystkich kandydatów na radnych, prezydentów, burmistrzów i wójtów.
_ - Wielokrotnie pani premier dawała ostrymi słowami wyraz oburzeniu na brak dotrzymania właściwych standardów demokracji i tu, w Warszawie mamy kolejny taki przypadek. Uważam, że Polacy mają prawo wiedzieć, która twarz Platformy Obywatelskiej jest prawdziwa. Ta wzywająca do dialogu i debat, czy ta dialogu i debat unikająca _ - czytamy w liście do premier Kopacz.

Sasin wyraził nadzieję, że do debaty przedwyborczej między kandydatami dojdzie jeszcze przed pierwszą turą wyborów. _ - W przeciwnym razie, dla mnie jak i dla milionów wyborców pani słowa o otwartości, dialogu i potrzebie rozmowy pozostaną pustym, propagandowym sloganem, wymyślonym na potrzeby kampanii wyborczej _ - dodał.

Na sobotnim spotkaniu z kandydatami PiS w wyborach samorządowych Sasin zapowiedział, że kandydaci i on sam będą na ulicach stolicy rozmawiać z warszawiakami. - _ Idziemy na ulice Warszawy (...) Rozmowa z ludźmi jest niezwykle ważna, tak samo jak ważne są debaty pomiędzy kandydatami. Chodzi o to, by warszawiacy, oddając głos 16 listopada, rzeczywiście wiedzieli, na jakich kandydatów i na jakie programy głosują, jakie pomysły na Warszawę mają poszczególni kandydaci _ - powiedział Sasin.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - 30 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński ostrzega: Nie dajcie się oszukać Tak apelował do Polaków Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Szczecinie. Prezes PiS krytykował 7 lat rządów Platformy Obywatelskiej.
Wybory samorządowe. Padnie rekord? Sondaż Do urn zamierza pójść siedmiu na dziesięciu Polaków. Padnie rekord?
Za dzień pracy dostaną 300 złotych. Na dodatek nie zapłacą ani grosza podatku Sprawdź, kto może liczyć na tak intratną posadę.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wybory 2014, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz