Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie w Brazylii dobiegają końca

0
Podziel się:

W ostatnich sondażach ubiegająca się o reelekcję Dilma Rousseff wyprzedzała kandydata Partii Socjaldemokracji Brazylijskiej Aecio Nevesa kilkoma punktami procentowymi.

obecna prezydent Dilma Rousseff<br>
obecna prezydent Dilma Rousseff<br> (Jo&#227;o de Bourbon / Flickr (CC BY-SA 2.0))

Większość lokali wyborczych została zamknięta o godzinie 20 (czasu polskiego), ale w stanach leżących w innych strefach czasowych głosowanie jeszcze trwa. Pierwsze prognozy są oczekiwane przed północą.

W ostatnich sondażach przedwyborczych ubiegająca się o reelekcję Dilma Rousseff wyprzedzała kandydata Partii Socjaldemokracji Brazylijskiej (PSDB) Aecio Nevesa kilkoma punktami procentowymi. Wyniki tych sondaży mieściły się jednak w granicach błędu statystycznego.

W pierwszej turze wyborów obecna prezydent reprezentująca Partię Pracujących (PT) uzyskała 41,6 proc. głosów, a Neves - 33,6 proc. Z wyścigu o prezydencki fotel odpadła Marina Silva - była minister ochrony środowiska w rządzie PT, która przeszła na pozycje liberalne w sprawach gospodarczych i startowała jako kandydatka Brazylijskiej Partii Socjalistycznej (PSB).

Silva ogłosiła, że w drugiej turze zagłosuje na Nevesa. Wcześniej to samo zapowiedziała jej partia.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory na Ukrainie. Są pierwsze sondażowe wyniki Najniższą frekwencję odnotowano w obwodach ługańskim i donieckim, gdzie trwa konflikt zbrojny.
Przetasowania przed drugą turą wyborów Neves po raz pierwszy wyprzedził w sondażach swoją rywalkę.
Kto zostanie prezydentem Brazylii? Na pewno o fotel prezydencki powalczy urzędująca prezydent Dilma Rousseff. Nie wiadomo jeszcze kto będzie jej rywalem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)