Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie. PSL wystawi kandydata

0
Podziel się:

Jak podkreślił, kandydatem Stronnictwa będzie przedstawiciel młodej, zdolnej fali.

Janusz Piechociński
Janusz Piechociński (PAP/Jakub Kamiński)

Szef PSL Janusz Piechociński powiedział dziś, że PSL wystawi kandydata, ale on sam w wyborach prezydenckich nie wystartuje. Jak podkreślił, kandydatem Stronnictwa będzie przedstawiciel _ młodej, zdolnej fali _.

Lider Stronnictwa tłumaczył, że sam nie wystartuje, bo _ ma inne obowiązki _. _ Polskiej gospodarce i polskiej polityce jest potrzeba stabilizacji (...), więc Janusz Piechociński w tych wyborach nie wystartuje _ - mówił w radiu RMF minister gospodarki i wicepremier. _ PSL będzie miało kandydata, a Janusz Piechociński - zanosi się na to - w tych wyborach nie wystartuje _ - zaznaczył.

PSL rozważało dwa warianty strategii na wybory prezydenckie: poparcie Bronisława Komorowskiego lub wystawienie jako kandydata wiceszefa tej partii Adama Jarubasa. Według Piechocińskiego w czwartek zadecydowano o wyborze drugiego wariantu - wystawieniu własnego kandydata. Decyzja o tym, kogo Stronnictwo wystawi w wyborach, zapadnie - jak mówił Piechociński - 25 stycznia. _ W wariancie, w którym mamy mieć kandydata partyjnego, to będzie to przedstawiciel młodej, bardzo zdolnej fali _ - dodał szef PSL.

Czytaj więcej w Money.pl
PSL poprze Komorowskiego w wyborach? PSL, stojąc przed strategiczną decyzją na początku 2015 roku, rozważa dwa warianty.
"Nie będzie ludowego Teraz K... My" _ PSL to partia współpracy, a nie wojny _ - mówi Janusz Piechociński. Apeluje do polityków o...
Piechociński ujawnia przyczyny sukcesu PSL - _ Nie zawiodłem się na swojej wizji i na ludziach, którym zaufałem _ - powiedział szef ludowców.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)