Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory prezydenckie
11.11.2014 19:38

Wybory prezydenckie. PiS pokazało swojego kandydata

- PiS swoją decyzją od razu ogłosił, kto te wybory prezydenckie przegrał - komentuje politolog.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Stanisław Rozpędzik)
Andrzej Duda

Wskazanie Andrzeja Dudy (na zdjęciu) jako kandydata PiS w wyborach prezydenckich 2015 to decyzja niezrozumiała, skazująca kandydata partii na porażkę, a całe ugrupowanie na marginalizację i emeryturę - uważa politolog Wojciech Jabłoński.

_ - Wskazanie pana Andrzeja Dudy jako kandydata PiS na prezydenta to niezrozumiała decyzja, która pokazuje, że Jarosław Kaczyński postawił na polityczną ucieczkę _ - mówi PAP dr Wojciech Jabłoński (Uniwersytet Warszawski). _ To fatalnie świadczy o liderze partii _ - dodaje.

Zdaniem politologa Kaczyński powinien sam zawalczyć o prezydenturę, by wziąć na Bronisławie Komorowskim rewanż za porażkę w 2010 roku. - _ To jest kwestia marki. Duda nie jest żadną polityczną marką. A Jarosław Kaczyński ma tę samą polityczną markę, jeśli nie wyższą co jego ugrupowanie _ - zaznacza. _ PiS swoją decyzją od razu ogłosił, kto te wybory prezydenckie przegrał - właśnie ta partia _ - dodaje.

Jabłoński uważa, że jeśli Andrzej Duda rzeczywiście wystartuje w wyborach prezydenckich w 2015 roku, klęska PiS będzie przytłaczająca, bo _ kandydat tak małego kalibru wizerunkowego, politycznego i medialnego prawdopodobnie nie przejdzie nawet do drugiej tury _. Skutek będzie taki, dodaje politolog, że albo do drugiej tury przejdzie kandydat innej formacji niż PiS, albo drugiej tury wcale nie będzie, bo Bronisław Komorowski wygra już w pierwszej.

Obie sytuacje, zaznacza Jabłoński, będą miały fatalne skutki dla PiS, bo przełożą się negatywnie na wyniki tej partii w wyborach parlamentarnych jesienią 2015 roku. _ Dziwię się, że polityk tak zwykle przewidujący jak Jarosław Kaczyński i tak długo obecny w polityce, skazuje swoje ugrupowanie i siebie na polityczną emeryturę _ - podkreśla politolog.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński we wtorek na spotkaniu patriotycznym w Krakowie poinformował, że Andrzej Duda będzie kandydatem PiS na prezydenta RP. _ Będę rekomendował partii taką decyzję _ - oświadczył.

Czytaj więcej w Money.pl
Jarosław Kaczyński zaapelował do Polaków Wzmacniajmy polskie państwo, polskie siły, dążmy do tego, by Polska była rzeczywiście bezpieczna, a nasza niepodległość zawarowana - mówił prezes PiS.
Jakie będą skutki "afery madryckiej"? Politycy... Wydarzenia z udziałem trzech posłów wykluczonych z PiS spowodują zwiększenie biurokracji w organizacji zagranicznych wyjazdów parlamentarzystów.
Komorowski o PiS: Pycha kroczy przed upadkiem Prezydent odniósł się do _ afery samolotowej _ z udziałem trzech posłów, którzy zostali wyrzuceni z partii.
"Jesteśmy coraz bliżej prawdy o Smoleńsku" Prezes PiS poprowadził przed Pałac Prezydencki marsz upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej i rocznicę odzyskania niepodległości.
Tagi: wybory prezydenckie, Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz