Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie. Oto kandydatka SLD

0
Podziel się:

- To symbol zmiany pokoleniowej i otwarcia polskiej polityki - oświadczył szef SLD Leszek Miller.

Wybory prezydenckie. Oto kandydatka SLD
(TOMASZ URBANEK)

Jak poinformował szef warszawskich struktur SLD Sebastian Wierzbicki, Zarząd Krajowy ugrupowania przegłosował jej kandydaturę. - _ To symbol zmiany pokoleniowej i otwarcia polskiej polityki _ - oświadczył szef SLD Leszek Miller.

_ - Jesteśmy pewni, że doktor Magdalena Ogórek jest symbolem zmiany, także pokoleniowej, symbolem otwarcia polskiej polityki na młode europejskie pokolenie Polek i Polaków, jest symbolem zgody narodowej, nie jest przedstawicielem czy szefem żadnego z walczących w Polsce plemion czy partii politycznych, jest bezpartyjna _ - powiedział szef SLD po posiedzeniu zarządu.

Miller podkreślił że dzisiejsze posiedzenie zarządu rozpoczęło się od uczczenia minutą ciszy pamięci byłego premiera Józefa Oleksego, który zmarł w piątek nad ranem. _ - Człowiek lewicy umiera, ale lewica nie umiera, odradza się ciągle na nowo _ - powiedział Miller dodając, że symbolem tego odrodzenia jest Magdalena Ogórek.

Według lidera Sojuszu, Magdalena Ogórek symbolizuje Polskę nowoczesną, postępową, która _ wierzy w swój sukces _. _ - Jest przedstawicielem także tej części młodych Polek i Polaków, którzy mówią: "my zostajemy, my nie wyjeżdżamy, chcemy realizować nasze marzenia, aspiracje, wyobrażenia o dobrym życiu w Polsce realnie istniejącej i przekształcać tę Polskę, by taką była" _ - oświadczył.

Ogórek: To zaszczyt

Sama Magdalena Ogórek powiedziała, że jest zaszczycona rekomendacją. Oświadczyła, że chce być kandydatką całej polskiej lewicy i zamierza o to zabiegać. Wskazywała też, że nigdy nie należała do żadnej partii politycznej. Zapowiedziała, że swój przekaz będzie kierować m.in. do młodzieży i przedsiębiorców.

Magdalena Ogórek zapewniła, że wierzy w sukces polskiej lewicy. _ - Wierzę, że w końcu będzie to kampania, strategia i wizja prezydentury czynnej, nie biernej _ - mówiła. Podkreślała też, że prezydent powinien korzystać z inicjatywy ustawodawczej. _ W związku z tym ja też będę taką podejmowała. (...) Uważam, że należy polskie prawo napisać od nowa, w związku z tym także chcę powołać komisję kodyfikacyjną _ - zadeklarowała.

Poparcie 2 mln Polaków?

Na pytanie, czy ma odpowiednie kompetencje, by zarządzać sprawami kraju, Magdalena Ogórek odparła, że jej kandydaturę na prezydenta wysunęła partia, za którą stoi 2 mln Polaków. _ - W takim razie proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czy mam takie kompetencje _ - dodała.

Magdalena Ogórek w przeszłości była szefową gabinetu ówczesnego lidera Sojuszu Grzegorza Napieralskiego. W 2011 roku bez powodzenia startowała w wyborach parlamentarnych w Rybniku. Z informacji udostępnionych na jej stronie internetowej wynika, że Magdalena Ogórek była latach 2012-2014 konsultantem w Narodowym Banku Polskim; w latach 2002-2005 pracowała w administracji państwowej, m.in. Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i Biurze Integracji Europejskiej.

Magdalena Ogórek urodziła się w 1979 r. Jest doktorem nauk humanistycznych, specjalizuje się w historii Kościoła. Ukończyła studia tematyczne w EIPA (European Institute of Public Administration) w Maastricht, studia podyplomowe na kierunku Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką książek: _ Polscy templariusze - mity i rzeczywistość _ i _ Beginki i waldensi na Śląsku i Morawach do końca XIV w. _. Była też komentatorką i prezenterką telewizyjną.

Czytaj więcej w Money.pl
Partie zwierają szyki przed kolejnymi wyborami Terminu jeszcze nie znamy, ale niektórych kandydatów już tak. Ostra wymiana zdań między politykami.
Piechociński mówi o kandydacie na prezydenta - _ To nie jest tylko prosty wybór, czy poprzeć kandydata, obecnego prezydenta Komorowskiego _ - mówi prezes PSL.
Prezydent ogłosi start w wyborach? Padła data Prezydent ma przedstawić decyzję ws. startu w wyborach bliżej ogłoszenia ich terminu przez marszałka Sejmu. Radosław Sikorski ma czas do 6 lutego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)