Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie 2015. Ludowcy rozmawiają o kandydacie PSL

0
Podziel się:

Politycy partii zaznaczają, że ewentualny kandydat będzie musiał mieć poparcie całej partii.

Janusz Piechociński nie jest <br>zainteresowany startem w wyborach?
Janusz Piechociński nie jest <br>zainteresowany startem w wyborach? (Wojciech Strożyk/REPORTER)
bEKpDVJx

W siedzibie Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL w Warszawie trwa spotkanie ścisłego kierownictwa partii. Tematem rozmów jest kwestia wystawienia przez ludowców kandydata na prezydenta. Politycy partii zaznaczają, że ewentualny kandydat będzie musiał mieć poparcie całej partii.

Jan Bury, przewodniczący klubu PSL powiedział przed spotkaniem, że dziś jeszcze nie poznamy jego nazwiska. Może to nastąpić dopiero pod koniec stycznia.

Poinformował, że na początku lutego odbędzie się konwencja krajowa PSL i na niej partia zaprezentuje swoje stanowisko i poda nazwisko ewentualnego kandydata.

bEKpDVJz

Bury powiedział również, że z rozmów, które prowadzi w terenie wynika, iż większość członków PSL-u opowiada się za tym, by Stronnictwo wystawił własnego kandydata. On również jest zwolennikiem takiego rozwiązania.

Bury zaznaczył, że ewentualny kandydat będzie musiał mieć poparcie całej partii. Jego zdaniem, naturalnym kandydatem jest lider PSL Janusz Piechociński. Ale może to być również inna osoba - zaznacza. Jest kilka bardzo ciekawych nazwisk. _ Adam Jarubas jest taką osobą, ale jest nią również Adam Stróżik, były marszałek Senatu, obecnie marszałek województwa mazowieckiego. Tych nazwisk jest duża gama - musi być tylko decyzja _ - powiedział Bury.

Zgodnie z konstytucją kandydat na urząd prezydenta RP musi mieć skończone 35 lat. Bury powiedział, że tego kryterium nie spełnia obecny minister pracy Władysław Kosiniak Kamysz.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nie będzie ludowego Teraz K... My" _ PSL to partia współpracy, a nie wojny _ - mówi Janusz Piechociński. Apeluje do polityków o...
Piechociński mówi o kandydacie na prezydenta - _ To nie jest tylko prosty wybór, czy poprzeć kandydata, obecnego prezydenta Komorowskiego _ - mówi prezes PSL.
PSL poprze Komorowskiego w wyborach? PSL, stojąc przed strategiczną decyzją na początku 2015 roku, rozważa dwa warianty.
500 milionów do podziału dla przedsiębiorców Ten projekt pogodził koalicję z opozycją. Pomoc ma zostać skierowana do szerokiego kręgu firm dotkniętych embargiem rosyjskim.
bEKpDVKa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)