Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory na Ukrainie. Oto komentarze w rosyjskiej prasie

0
Podziel się:

Gazety sugerują, że niedzielne wybory dają Rosji możliwość powrotu do gry.

Wybory na Ukrainie. Oto komentarze w rosyjskiej prasie
(PAP/EPA)

Rosyjscy komentatorzy wytykają głównie niską frekwencję i duże rozdrobnienie przyszłego parlamentu. Przypominają też, że we wschodnich regionach Ukrainy i na Krymie wybory się nie odbyły.

Według _ Rossijskoj Gaziety _, trudno będzie prezydentowi Petrowi Poroszence zebrać silną koalicję rządzącą. Dziennik twierdzi, że nawet w swoim Bloku, Poroszenko ma niewielu lojalnych współpracowników.

Gazeta sugeruje również, że niedzielne wybory dają Rosji możliwość powrotu do gry. W ocenie jej komentatorów, w Kijowie zrozumiano już, że bez kompromisu z Moskwą nie da się wyjść z politycznego i gospodarczego kryzysu.

_ Niezawisimaja Gazieta _ zauważa, że dla przyszłości Ukrainy, nie jest ważna ani rola Rosji ani, to czy Moskwa uzna legalność wyborów. -_ Najważniejsze, żeby sami Ukraińcy, wewnątrz kraju uszanowali ten wybór _ - stwierdza _ Niezawisimaja _.

Według ekspertów _ Kommiersanta _, nowa Rada Najwyższa Ukrainy będzie niepełna bez przedstawicieli południowych i wschodnich regionów. Dziennik dodaje jednak, że wejście do parlamentu _ ludzi Majdanu _, zmusi Radę do uważniejszego wsłuchiwania się w głos ulicy.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko rozmawiał z Putinem. Rozejm? W trakcie rozmowy strony skoordynowały działania na rzecz kontynuacji rozejmu.
Lotnisko w Ługańsku padło. Batalion rosyjskich czołgów ruszy dalej? Ukraińcy musieli się wycofać pod pod silnym ostrzałem rosyjskiej artylerii.
Poroszenko i Jaceniuk rozmawiają o koalicji. Marginalizacja radykałów i koniec Tymoszenko Po podliczeniu 22.6 proc. głosów, że na pierwszym miejscu jest Front Ludowy, na drugim Blok Petra Poroszenki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)