Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Bomby beczkowe zabiły w Aleppo dwa tysiące osób

0
Podziel się:

Oto najnowsze dane Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka.

Wojna w Syrii. Bomby beczkowe zabiły w Aleppo dwa tysiące osób
(Freedom House / Flickr (CC BY 2.0))

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że od początku roku około dwóch tysięcy osób zginęło w wyniku używania przez siły reżimowe tak zwanych bomb beczkowych w atakach na rebeliantów w Aleppo w północno-zachodniej Syrii. Wśród ofiar są kobiety i dzieci.

Zrzucane zwykle ze śmigłowców bomby, wypełnione materiałami wybuchowymi, paliwem i kawałkami metalu, powodują dużo ofiar i strat materialnych. Użycie tych bomb potępiają m.in. Stany Zjednoczone i Unia Europejska.

Obserwatorium z siedzibą w Londynie oblicza, że od początku 2014 roku w wyniku zrzucania bomb beczkowych w Aleppo zginęły 1963 osoby, w tym 283 kobiety i 567 osób niepełnoletnich.

Aleppo (Halab), największe miasto syryjskie i w przeszłości ważny ośrodek handlowy, od wybuchu rebelii przeciwko reżimowi Baszara el-Asada w 2011 roku jest podzielone na obszary kontrolowane przez rebeliantów i przez siły rządowe.

W ostatnich miesiącach syryjskie lotnictwo regularnie bombarduje części miasta opanowane przez rebeliantów; bojownicy ugrupowań opozycyjnych odpowiadają ogniem z moździerzy w kierunku dzielnic kontrolowanych przez wojsko.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w ciągu trwającego od ponad trzech lat konfliktu w Syrii zginęło co najmniej 162 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojsko Syrii wyparło rebeliantów z Hims Hims było w przeszłości nazywane _ stolicą rewolucji _ przeciwko reżimowi prezydenta Syrii Baszara el-Asada.
"Doniesienia z Syrii są fabrykowane" Nadal fabrykowane są doniesienia o domniemanym użyciu przez siły rządowe trujących substancji chemicznych - napisał rosyjski resort w oświadczeniu.
CIA będzie szkolić syryjskich powstańców? Oznacza to, że liczba szkolonych obecnie bojowników zostałaby podwojona.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)