Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna w Iraku. Prezydent Komorowski uspokaja: nie oczekują od nas wysłania żołnierzy

0
Podziel się:

Prezydent mówił w Szczecinie, że na razie Amerykanie rozważają różne opcje zaangażowania militarnego w rejonie konfliktu, ale żadne decyzje nie zapadły.

Wojna w Iraku. Prezydent Komorowski uspokaja: nie oczekują od nas wysłania żołnierzy
(Patryk Ptak/REPORTER)

- _ Nie ma oczekiwań, by polski żołnierz jechał na wojnę _. Tak prezydent Bronisław Komorowski komentuje wezwanie Johna Kerry'ego do udziału w koalicji przeciwko Państwu Islamskiego.

Prezydent mówił w Szczecinie, że na razie Amerykanie rozważają różne opcje zaangażowania w Iraku, ale żadne decyzje nie zapadły. Nie ma natomiast oczekiwań co do tego, by nasi żołnierze udali się na _ ponowną wojnę _ - zapewniał Bronisław Komorowski.

Dodał, że tendencja będzie odwrotna - Polska już wcześniej zdecydowała, że nie będzie wysyłać wojskowych na misje ekspedycyjne poza obszar NATO. Wojskowi będę mieli za to coraz większe zadania związane z obroną kolektywną członków NATO. _ To jest cząstka bezpieczeństwa Sojuszu jako całości. _ - mówił prezydent.

Wczoraj szef amerykańskiej dyplomacji wezwał na szczycie NATO w brytyjskim Newport, by 10 państw Sojuszu (w tym Polska) zaangażowało się w jakiejkolwiek formie w powstrzymanie ekspansji Państwa Islamskiego. To twór, utworzony przez radykalnych islamistów na części terenów Iraku i Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy dostarczą Kurdom sprzęt wojskowy Rzecznik niemieckiego resortu obrony powiedział, że rozważane są dostawy pojazdów, kamizelek kuloodpornych, hełmów i noktowizorów.
Dżihadyści chcieli zalać Bagdad. Zabijają Kurdyjskie siły zbrojne natarcie w kierunku Mosulu rozpoczęły wczoraj i opanowały częściowo rejon zapory wodnej.
Niemcy reagują na ataki USA w Iraku Berlin zwiększył pomoc dla uchodźców w Iraku o 1,5 mln euro.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)