Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna z Państwem Islamskim. Francja zniszczyła magazyn broni dżihadystów

0
Podziel się:

Działania Paryża ograniczają się tylko do operacji na terytorium Iraku.

Wojna z Państwem Islamskim. Francja zniszczyła magazyn broni dżihadystów
(The U.S. Army/CC/Flickr)
bEKAJBjF

_ __ Zniszczyliśmy budynki, w których dżihadyści produkowali broń i ładunki wybuchowe wykorzystywane do ataków na irackie siły. Zrzuciliśmy tam 70 bomb _ - powiedział radiu Europe 1 szef sztabu francuskich sił zbrojnych generał Pierre de Villiers.

Dowódca dodał, że w nalotach wzięły udział dwa samoloty. Zniszczono dziesiątki budynków. Nie podano jednak, gdzie dokładnie operacja miała miejsce.

Przedstawiciele francuskich wojsk dodali, że poza tymi nalotami dokonano ataków na pozycje IS w pobliżu Faludży i rejonie górskiego pasma Sindżar, gdzie dżihadyści zagrażają lokalnej ludności.

bEKAJBjH

Francuskie lotnictwo atakuje pozycje dżihadystów w ramach międzynarodowej koalicji pod dowództwem Stanów Zjednoczonych. Jednak działania Paryża ograniczają się tylko do operacji na terytorium Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
Hollande chce walej walczyć w Iraku, ale... Reakcja na egzekucję francuskiego zakładnika jest zdecydowana. Jednak nie wszystko zależy tylko od prezydenta.
Iraccy bojownicy na odsiecz miastu Kobane - _ Zostałem poinformowany o porozumieniu, zgodnie z którym dwustu kurdyjskich bojowników z Iraku ma przejść przez Turcję do Syrii _ - mówi prezydent Turcji.
Państwo Islamskie atakuje. Co z granicą? Od początku ofensywy IS w pobliżu Kobane z miasta i okolic uciekło ok. 300 tys. osób.
bEKAJBki
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)