Notowania

izrael
12.11.2014 23:12

Wojna w Strefie Gazy. Izrael bojkotuje komisję

Decyzja ta - jak tłumaczył rzecznik - została podjęta z powodu obsesyjnej wrogości tej komisji wobec Izraela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Izrael nie będzie uczestniczył w pracach komisji śledczej ONZ mającej zająć się łamaniem prawa międzynarodowego i praw człowieka podczas wojny w Strefie Gazy w lecie br. - poinformował dziś wieczorem rzecznik izraelskiego MSZ.

_ - Zważywszy że komisja Schabas (od nazwiska przewodniczącego Williama Schabasa) nie jest komisją śledczą, lecz komisją, która z wyprzedzeniem wyciąga wnioski, Izrael nie będzie współpracował z komisją Rady Praw Człowieka ONZ w sprawie ostatniego konfliktu z Hamasem _, radykalną organizacją palestyńską - oświadczył w komunikacie Emmanuel Nahszon.

Decyzja ta - jak tłumaczył rzecznik - została podjęta z powodu _ obsesyjnej wrogości tej komisji wobec Izraela, a także wypowiedzi jej przewodniczącego przeciwko Izraelowi i jego przywódcom _.

Jak wskazuje agencja AFP, najpewniej chodzi o sierpniową wypowiedź kanadyjskiego sędziego Schabasa, iż _ ma zamiar doprowadzić premiera Izraela Benjamina Netanjahu przed Międzynarodowy Trybunał Karny _.

23 lipca br. Rada Praw Człowieka ONZ uzgodniła wszczęcie międzynarodowego śledztwa w sprawie naruszeń prawa, do których mogło dojść podczas ofensywy Izraela w Strefie Gazy. Projekt rezolucji w tej sprawie przygotowali Palestyńczycy.

W trwającym od 8 lipca do 26 sierpnia konflikcie zbrojnym zginęło 2 143 Palestyńczyków, w większości cywilów, w tym ponad 500 dzieci, oraz 72 Izraelczyków, w tym sześciu cywilów. 11 tysięcy ludzi odniosło obrażenia, a 100 tysięcy budynków zostało zniszczonych bądź uszkodzonych.

Konflikt wybuchł w czerwcu po uprowadzeniu i zabójstwie trzech izraelskich nastolatków na Zachodnim Brzegu Jordanu. Izrael o zbrodnię oskarżył bojowników Hamasu i zarządził masowe aresztowania, na co Hamas zareagował nasileniem ostrzału izraelskiego terytorium.

Czytaj więcej w Money.pl
Nożownicy atakują ludzi na ulicach. Władze... W całym kraju rozmieszczono tysiące policjantów i wolontariuszy - powiedziała rzeczniczka policji Luba Samri.
Izraelskie prawo na Zachodnim Brzegu? Większość państw uważa żydowskie osadnictwo na Zachodnim Brzegu za nielegalne.
Zabili go, bo stawiał opór. Zamieszki w kraju Demonstranci obrzucili siły porządkowe kamieniami i koktajlami Mołotowa - poinformowała policja.
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz